Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

23 maja 2014

2. WARSZAWSKI FESTIWAL KULTURY PIWNEJ

Lubicie piwo i dobrą zabawę? Nie może Was zabraknąć na Warszawskim Festiwalu Kultury Piwnej! Następny weekend zapowiada się ciekawie.

0

Lubicie piwo i dobrą zabawę? Nie może Was zabraknąć na Warszawskim Festiwalu Kultury Piwnej! Następny weekend zapowiada się ciekawie. Już 29 maja na Błoniach Stadionu Narodowego w Warszawie  rozpocznie się naprawdę wyjątkowa piwna impreza, która potrwa do 1 czerwca.

wfkp

Warszawski Festiwal Kultury Piwnej to impreza organizowana przez Kompanię Piwowarską już po raz drugi. Motywem przewodnim festiwalu jest poszerzanie piwnych horyzontów wśród gości oraz degustacja rozmaitych stylów piwnych. Zachęcamy do odwiedzenia stoisk m.in. Tyskiego, Lecha czy Redd’sa oraz do spróbowania zagranicznych piw, które na codzień nie są dostępne na polskim rynku.

Biesiadę umilać będą prawdziwie warszawskie kapele, które wprawią wszystkich odwiedzających w nastrojowy klimat przedwojennej Warszawy. W trakcie 4 dni festiwalu będzie można usłyszeć Staśka Wielanka, Panów z Twardej, Alcapone oraz kapele z Targówka, Czerniakowskiej i Pragi.

festiwal kultury piwnej

W trakcie festiwalu będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o piwie, jego historii oraz sposobie warzenia i serwowania – na przykład: jak na 4 sposoby podać po czesku Pilsnera Urquella w kuflu.

Event uświetnią  polskie autorytety z branży piwowarskiej, które naprawdę dobrze znają się na piwie.  Ciekawscy będą mieli wyjątkową okazję podpytać ich o tajniki sztuki piwowarskiej, a także o mity związane ze złotym trunkiem. Na Festiwalu spotkacie również piwnego degustatora (cervesario), będącego certyfikowanym znawcą piwa, który opowie o sensoryce, bogactwie smaków i aromatów naszego ulubionego napoju.

Nie mniej ważne są piwne inspiracje kulinarne. Na miejscu dowiecie się, do jakich posiłków dane piwo pasuje najlepiej. Wiedzę tę będziecie mogli wykorzystać od razu odwiedzając piwne ogródki, w których posilicie się i zaspokoicie pragnienie. :)

konkurs

Na koniec niespodzianka! Wszyscy Beerloversi, którzy odwiedzą Festiwal i wejdą na stronę www.beerlovers.pl/festiwal będą mogli wziąć udział w interaktywnym konkursie wiedzy piwnej. Koniecznie weźcie telefon z dostępem do Internetu!

Przyda się Wam znajomość naszych artykułów, a także ogólna orientacja w świecie piwa. Polecamy Wam uważnie przyglądać się plakatom na Festiwalu, w nich znajdziecie wskazówki, bez których nie ukończycie zabawy.  Wreszcie  będziecie mieli okazję się popisać – dosłownie i w przenośni. W jednym z pytań zapytamy Was o wrażenia z Festiwalu.  Każdego dnia imprezy będzie można wygrać iPada i 10 t-shirtów, więc będzie o co powalczyć!

Poniżej znajdziecie szczegółowy plan imprezy. Czekamy na Was!

 plan