Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

21 lipca 2014

46 dni o wodzie i piwie

Zastanawialiście się kiedyś ile można wytrzymać pijąc tylko piwo i

0

Zastanawialiście się kiedyś ile można wytrzymać pijąc tylko piwo i wodę? My też nie, ale pewnie mieszkaniec stanu Iowa postanowił to sprawdzić za Was!

 

NIETYPOWA DIETA

J. Wilson był zafascynowany niemieckimi mnichami, którzy w XVII wieku przez 46 dni postu, spożywali jedynie piwo i wodę. Wilson postanowił sprawdzić tę legendę na własnej skórze. Jako domowy browarnik, sędzia piwny i zapalony „beer geek” – jak sam o sobie mówi,  postanowił zgłębić historię stylu Doppel-bock. To właśnie ten gatunek pozwalał mnichom na przetrwanie pond 40 dniowej głodówki.

Określane jako „płynny chleb” bogate było w witaminy i inne wartości odżywcze oraz zawierały mniej alkoholu w stosunku do współczesnych wersji. Jak wiecie piwo i kalorie nie idą specjalnie w parze, dlatego Wilson musiał właściwie się przygotować do eksperymentu. Specjalista do spraw żywienia nakazał mu przybranie paru dodatkowych kilogramów. Już przed piwną dietą miał około 10 kilogramów niedowagi. Regularne śniadania, których wcześniej nie spożywał szybko załatwiły sprawę. ;)

Mnich spożywający piwo


ILLUMINATOR DOPPELBOCK

Eksperyment nie odbyłby się gdyby nie pomoc Rock Bottom Restaurant and Brewery, który specjalnie na potrzeby eksperymentu uwarzył Illuminator Doppelbock. Specjalne piwo, które mogło utrzymać przy życiu Wilsona przez tak długi czas. Jego plan był prosty – 4 piwa dziennie w ciągu tygodnia oraz 5 piw dziennie podczas weekendów.

Nasz królik doświadczalny podczas eksperymentu prowadził w miarę normalne życie. Dzięki akceptacji pomysłu przez jego szefa, Willson chodził przez ten czas do pracy. Wstrzymajcie się przed rykami zachwytów, jak sam autor testu mówi, nikomu nie poleca takiej diety.  W skutek eksperymentu stracił na wadze około 11 kg, jego nerki przestały normalnie funkcjonować, czego efektem był ból pleców.

Dieta piwna –dzień 44

Źródło: diaryofaparttimemonk.wordpress.com


NIE RÓBCIE TEGO W DOMU

Już wiemy, że się da i nie warto sprawdzać tego ponownie. Stanowczo przestrzegamy przed podjęciem próby powtórzenia takiego wyczynu. Tak długotrwałe spożywanie alkoholu może skutkować poważnymi chorobami wątroby, które mogą wystąpić nawet po zakończonym eksperymencie. Po drugie przy spożywaniu takich ilości piwa dzień w dzień bardzo łatwo o odwodnienie. Możecie stracić nie tylko zbędne kilogramy, ale również życie! Zamiast naśladować Wilsona, możecie przeczytać jego książkę „Diary of a Part-Time Monk”, w której dokładnie opisał swoje przeżycia.

Mnich na pół etatu

Źródło: diaryofaparttimemonk.wordpress.com