Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

17 października 2014

5 TYPÓW LUDZI, KTÓRYCH SPOTKASZ PRZY BARZE

Stare przysłowie mówi, że nie zna życia ten, kto nigdy

0

Stare przysłowie mówi, że nie zna życia ten, kto nigdy nie pracował w gastronomii. Coś w tym musi być. Zobaczcie z jakimi ludźmi muszą zmagać się barmani. I my też.

 

Praca barmana to ciężka harówka – zajęte wieczory, non-stop na nogach, wokół mnóstwo alkoholu, którego nie można pić i jeszcze ci ludzie… No właśnie, jak nas widzą barmani? Zajrzeliśmy do aplikacji Punktuj za barem, czyli czegoś na kształt Facebooka dla pracowników knajp i sprawdziliśmy jaki typ klientów najbardziej działa im na nerwy. Wszystko oczywiście z przymróżniem oka. :) Oto co udało nam się wyszperać. Strzeżcie się, Wy również możecie się na nich natknąć stojąc w kolejce po piwo!

KRYTYK

Wszyscy znamy ten typ człowieka, któremu nic nie pasuje. Zawsze znajdzie powód, żeby ponarzekać. Piwo jest dla niego za zimne/za ciepłe, szklanka zbyt mało/za bardzo zroszona, barman niepotrzebnie uśmiechnięty/ponury, knajpa zbyt pusta/zatłoczona, stoliki za małe/ duże. Wiecie o co chodzi. Najbardziej niebezpieczna odmiana krytyka to taka, która prosi barmana o polecenie najlepszego piwa, z którego oczywiście nie będzie zadowolony. Wtedy dopiero może sobie pożywać!

krytyk


FAN TEORII SPISKOWYCH

Rozcieńczanie piwa wodą, piwo z proszku, lanie większej ilości piany kosztem piwa – ten gość zna wszystkie tego typu historie. Co gorsza, szczerze w nie wierzy i jeszcze czuje, że ma misję opowiadać o nich innym. To przez takich “tropicieli sensacji” nawet najgłupsze mity piwne wciąż trzymają się mocno niczym Chińczyki z “Wesela” Wyspiańskiego.

fan teorii


MĄDRALALA

Tym razem bierzemy na warsztat przedstawicielki płci pięknej, chociaż o mądrale nietrudno również wśród facetów. To osoby, które zgrywają piwnych znawców, chociaż o naszym ulubionym napoju wiedzą tyle co usłyszały od brata wujka szwagra ze strony ojca, który czytał kiedyś artykuł o piwie na Onecie.

mądralala


SNOB

To dla odmiany człowiek, który zna się całkiem nieźle, ale z tej wiedzy robi zły użytek. Za wszelką cenę będzie ci udowadniał, że piwo które wybrałeś jest gorsze od jego. Masz ochotę na lekkie piwo w piątkowy wieczór, więc wybrałeś dla siebie lagera? To masz problem! Snob będzie ci wmawiał, że powinieneś wziąć co najmniej Double a najlepiej Triple IPA. Bo tylko takie on pije.

snob


GWIAZDOR

Z takim człowiekiem wstyd pokazywać się w lokalu, w zwykłym studenckim pubie chce być obsługiwany jak lordowska mość. Nie zawaha się poprosić barmana o przyniesien piwa do stolika, a zmęczoną kelnerkę nawyzywa za to, że na zamówienie musi czekać dłużej niż 2 minuty. Jego dewizą życiową jest “płacę to wymagam”.

gwiazdor

Jeśli sami pracujecie w gastronomii jako barmani lub po prostu ten rodzaj humoru Wam odpowiada, zajrzyjcie i zarejestrujcie się na Punktuj za barem, które dostępne jest w formie aplikacji na iSprzętach, Androidzie i na Windows Phone. Nie pożałujecie. :)