Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

31 sierpnia 2015

77 chmieli w jednej butelce

To nie żart, ani żadna pomyłka! To wydarzyło się naprawdę!…

0

To nie żart, ani żadna pomyłka! To wydarzyło się naprawdę! Sprawdzamy czy piwo uwarzone z użyciem 77 odmian chmielu to nie przerost formy nad treścią? Zaciekawieni? Czytajcie dalej!

Lonerider Brewing to browar specjalizujący się w piwach „wyjętych spod prawa”. Na bok odstawia gusta tłumów, proponując piwo dla banity, który jest w każdym z nas. :) Tego możemy dowiedzieć się ze strony browaru. Trzeba przyznać, że nie brakuje im zarówno poczucia humoru, jak i odwagi. W sumie nie wiemy czy pomysł zrobienia piwa z użyciem tak dużej ilości różnorodnych chmieli to kreatywność czy bardziej warzenie na pokaz? Po portfolio jakim może pochwalić się browar śmiało stwierdzamy, że nie jest to dzieło przypadku. Wróćmy jednak do sedna tematu, czyli Magnificent 77!

Wspaniała 77

Źródło: http://www.loneriderbeer.com

SZCZĘŚLIWA 7

Ta magiczna liczba będzie się przewijać parę razy w tym akapicie. Zacznijmy od najważniejszego. Magnificent 77 to pierwsze na świecie piwo, do którego uwarzenia użyto 77 rożnych odmian chmielu. To chyba najbardziej odjechana IPA jaką widziały nasze oczy. Wspomniane 77 chmieli pochodzi z 7 różnych krajów, takich jak USA, Wielka Brytania, Australia, Nowa Zelandia, Niemcy, Czechy i Słowacja. Chmiel dodawany jest 7 razy podczas 77 minut gotowania. Zawartość alkoholu to 7,7%, zgadnijcie jaki poziom goryczki osiągnięto? Oczywiście nie mogło być inaczej, niż 77 IBU! Wszystkie te siódemki zamknięte są w jednej butelce. Chyba czas odwiedzić kasyno! ;)

Piwo i 77 chmieli

MAGNIFICENT 77

Od tych statystyk, aż głowa nas rozbolała, a nie było jeszcze słowa o tym jak smakuje Wspaniała 77? :) Niestety piwo było dostępne w tak ograniczonych ilościach, że próżno nawet szukać recenzji na jego temat, nie mówiąc już o samym trunku. Pozostaje nam wierzyć w opis browaru, który twierdzi, że jest to wyjątkowo aromatyczna IPA o dużej pijalności. Pogrupowanie wszystkich 77 chmieli tak, aby się wzajemnie uzupełniały dało zaskakujący efekt. Niestety nie dane nam było przekonać się o tym na własnej skórze. Jednak namiastką Magnificent 77 może być nasz polski 10 Hops z Birbanta. :)

10 hops birbant