Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

24 lipca 2017

Miniaturowy świat Beerlovera

Zobacz miniaturowy świat skąpany w piwnej pianie!

0

Piwo to nie tylko wyborny napój, ale również potężne źródło natchnienia dla wielu artystów. Pisaliśmy już o sztuce i muzyce inspirowanych piwem, przyszedł czas na fotografię. A dokładniej – projekt fotograficzny jednego z japońskich twórców, który buduje miniaturowe światy z przedmiotów codziennego użytku. Piwo również w nich znajdziecie!

Nieprzerwanie od 2011 roku Tatsuya Tanaka tworzy zabawne i niezwykłe pod względem estetycznym, miniaturowe dioramy, czyli makiety, których tematem przewodnim są przedmioty codziennego użytku. W tym maleńkim świecie liczy się przede wszystkim dobry pomysł i jego nietypowe rozwiązanie. Mamy więc wyjątkowo realistyczne, brokułowe lasy, biegaczy poruszających się po taśmie kasety magnetofonowej czy ściankę wspinaczkową z kuchennej myjki, po której wchodzą miniaturowe figurki. Mamy wreszcie całą masę piwnych inspiracji – wodospady, piwny rafting i zimowy spacer po piwnej pianie.

źródło: miniature-calendar.com

„Pomysł na codzienne dokumentowanie miniaturowego świata zrodził się z komentarza, który jeden z moich followersów zamieścił pod zdjęciem wrzuconym na Instagram. Zaproponował on wówczas, by stworzyć z serii miniaturowych zdjęć kalendarz, w którym jeden obrazek opowiadałby historię jednego dnia. Dziś nie wyobrażam sobie, by cały ten proces twórczy przerwać” – mówi o swojej pracy japoński artysta. A w jaki sposób w swojej twórczości nawiązuje on do piwa? Zobaczcie sami :)

Wodospad z piwnej piany, a wokół las, dzika zwierzyna i para smakoszy złocistego trunku delektująca się niepowtarzalną scenerią? Oto oni :)

źródło: miniature-calendar.com

Czas narąbać drewna na opał? Proszę bardzo! Tylko nie zapomnijcie o kuflu zimnego piwa, przy którym dobrze usiąść po skończonej robocie!

źródło: miniature-calendar.com

A może drzemie w Was sportowy duch? Zobaczcie, jak puszka piwa w łatwy sposób może zamienić się w raj dla nurków a fala wylanego piwa – w idealne miejsce do surfowania. A może wolicie rafting w ekstremalnym wydaniu?

źródło: miniature-calendar.com

Na koniec piękny obrazek prosto z zimowej krainy. Są więc sanki, jest i piwna piana przypominająca mroźny, śnieżny puch, są wreszcie świerki przykryte śnieżną czapą.

źródło: miniature-calendar.com

Zainspirowani piwną, miniaturową sztuką? Dajcie znać, czy Wam się spodobała!