Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

15 lutego 2016

Ale Meksyk!

Jakie piwa możecie odnaleźć w Meksyku? :)

0

Tytuł nie oznacza, że w tym gorącym zakątku świata pija się wyłącznie ale. ;) Może o tym świadczyć światowa popularność meksykańskiego lagera – Corony Extra. Co jeszcze znajdziemy w Meksyku? :)

Ciekawostka
To właśnie filmy reklamowe Dos Equis zapoczątkowała całą masę memów, z aktorem i piwem Dos Equis w roli głównej.

Piwny mem
Piwny mem
Źródło: https://scontent.cdninstagram.com

O Coronie Extra słyszał chyba każdy. Nie znamy Beerloversa, który nie kojarzyłby piwa z wetkniętą w szyjkę limonką, ale to nie jedyny znany napitek z Meksyku. Swoją drogą, ostatnio mogliście dowiedzieć się, co robi cytryna w Coronie? My jednak skupimy się na innych, ale wcale nie mniej znanych piwach. Czy nazwisko Jonathan Goldsmith coś Wam mówi? Internetowy mem nigdy by nie powstał, gdyby nie piwo Dos Equis. To właśnie filmy reklamowe tej marki zapoczątkowała całą masę memów, z aktorem i piwem Dos Equis w roli głównej. Skupmy się jednak na samym piwie, które występuje w dwóch odmianach – lekki lager oraz ciemnobursztynowy lager wiedeński. Oba z pewnością warte spróbowania.

Młodsza siostra Corony
Młodsza siostra Corony
Źródło: http://cdn.playbuzz.com
Ciekawostka
Jest to pilsner odznaczający się bardzo dobrym nagazowaniem i zrównoważonym smakiem.

COŚ O RODZEŃSTWIE

Wróćmy na chwile do Corony, a dokładnie jej siostry – Corona Pacifico Clara. Jest to pilsner odznaczający się bardzo dobrym nagazowaniem i zrównoważonym smakiem. Naszym zdaniem jest to piwo niedoceniane i pozostające w cieniu sławniejszego lagera. Pacifico doskonale komponuje się z ostrą meksykańską kuchnią. Inną ciekawą propozycją jest Casta Morena – ale w szkockim stylu. Co ciekawe, browar warzący meksykańskie ale, przestrzega Bawarskiego prawa czystości i jako pierwszy w kraju zaczął warzyć piwa górnej fermentacji. :) Inne meksykańskie piwa obok których nie można przejść obojętnie to Sol, Victoria czy Modelo Especial. Najlepiej spróbować każdego. :D


Meksykański Craft
Meksykański Craft
Źródło: http://thebrewbuzz.com

DLA WYMAGAJĄCYCH

Nie zapominamy też o fanach craftu. ;) W Meksyku również pod tym względem znajdziecie coś dla siebie. Na pierwszy rzut idzie najlepsza IPA, La Lupulosa uwarzona z pomocą pięciu odmian chmielu. Ciekawie wygląda też Imperial Stout z browaru Microcerveceria Gourmet Calavera – Mexican Imperial Stout. Czekoladowe nuty wyczuwalne w aromacie i zapachu zdecydowanie do nas przemawiają. Na koniec propozycja z zupełnie innej beczki. Co powiecie na meksykański Schwarzbier? Baja Black zaspokoi Wasze rozbujałe pragnienia.