Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

27 października 2017

Biżuteria piwna

Wśród Beerloversów mamy całkiem pokaźną grupę Beerloverek. Dziś, specjalnie dla

0

Wśród Beerloversów mamy całkiem pokaźną grupę Beerloverek. Dziś, specjalnie dla nich, pokażemy, jakie cacka można stworzyć, inspirując się złotym trunkiem. Drogie Panie, przed Wami piwna biżuteria!

KAPSLOMANIA

Kreatywność miłośników piwa nie zna granic. A możliwości wykorzystania tematu złotego trunku w tworzeniu biżuterii jest całe mnóstwo!

Zacznijmy od czegoś prostego, czyli kapsli i zawleczek. Taką biżuterię, przy odrobinie cierpliwości, Beerloverki mogą wykonać samodzielnie w domu. A może znajdzie się jakiś Beerlover, który zechce obdarować ukochaną własnoręcznie wykonanym podarkiem?

źródło: pinterest.com

Z kapsli bardzo łatwo jest zrobić kolczyki, bransoletki a nawet naszyjniki. Najprostszy sposób, to wybranie tych z ładnym wzorem lub ciekawym obrazkiem i połączenie ich ze sobą. Wystarczy ostry śrubokręt do robienia otworów, obcążki i drucik lub łańcuszek.

źródło: pinterest.com

Jeśli wysilimy się trochę bardziej, z kapsli mogą powstać skomplikowane formy. Wystarczy je zgiąć lub zwinąć, aby otrzymać koraliki. Dziewczyny, co powiecie na kapslowy naszyjnik w stylu Kleopatry?

źródło: pinterest.com

NAWLECZ ZAWLECZKĘ

Można je giąć i łączyć na różne sposoby. Zawleczki w biżuterii występują solo lub są zestawiane z innymi elementami: muliną, koralikami a nawet kamieniami półszlachetnymi. Wtedy zawleczka staje się bazą do dalszej obróbki, której efekt zależy już tylko od naszej wyobraźni.

źródło: pinterest.com

Z zawleczek powstają nie tylko bransoletki czy kolczyki. To bardzo wdzięczny materiał. Pomyślcie przez chwilę, z czym kojarzą się Wam połączone w większą całość metalowe kółeczka, przypominające swoją budową sieć. No oczywiście! Z kolczugami rycerskimi. Łącząc zawleczki w podobny sposób, otrzymamy materiał wyjściowy dla niezwykłych przedmiotów. W kolekcji znajdziecie błyszczące torebki damskie, gorsety, paski a nawet sukienki!

źródło: pinterest.com

CIEKAWOSTKA: Te wyjątkowe elementy biżuterii sprawdzą się na pewno podczas letnich festiwali muzycznych. PS Widzieliśmy je w Miasteczku Leszka na Woodstocku!

 

PUSZEK CIĘCIE GIĘCIE

Puszki także mogą służyć za świetny materiał do biżuteryjnych przeróbek. Poczynając od wycinania wzorów i obrazków, które się na nich znajdują, po użycie fragmentów puszek do tworzenia finezyjnych bransoletek.

źródło: pinterest.com

MINIATURKI

Istnieje cała gama wyrobów biżuteryjnych, które co prawda nie zostały wykonane z piwnych materiałów recyklingowych, ale nawiązują do złotego trunku.

źródło: pinterest.com

Mamy miniaturowe kolczyki i pierścionki w formie kufli i butelek z piwem a nawet kompletnych dań, w których piwo jest jednym z kluczowych składników.

Do tej kategorii zaliczymy też wisiorki-flakoniki, wypełnione ulubionym piwem bądź elementami składowymi trunku, na przykład szyszkami chmielu i jęczmieniem.

źródło: pinterest.com

Nie zapominajmy o otwieraczach do piwa, które także mogą wyglądać jak prawdziwa biżuteria. W tej kategorii znajdziecie pierścienie i sygnety dla panów oraz okazałe wisiory dla pań.

źródło: pinterest.com

Czy chcielibyście znaleźć taki gadżet w naszym sklepie?