Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

25 września 2017

Browar godny podziwu

Zobacz budynki, które mają w sobie magię!

0

Do tej pory najbardziej interesowało nas wnętrze browaru, a zwłaszcza to, co się w nim warzy. Tym razem skupiliśmy się jednak na pięknie samych budynków. Architekci z nas żadni, ale przygotowaliśmy całkiem niezły przegląd. Poznajcie perełki architektoniczne wśród browarów, które powinien zobaczyć każdy Beerlover!

KLASA SAMA W SOBIE

Słyszysz: Australia, myślisz: opera w Sydney. My też tak myśleliśmy, dopóki nie odkryliśmy, jakie skarby skrywa Hobart, stolica stanu Tasmania. To tutaj znajduje się najstarszy australijski browar – Cascade Brewery. Spółka została założona w 1824 r. przez dwójkę angielskich osadników: Petera Degravesa i jego szwagra, majora McIntosha.

źródło: travelask.ru

Zabytkowy browar położony jest w malowniczej okolicy u podnóży gór Wellington Cascade. Istnieje możliwość zwiedzenia budynku, w którym znajduje się również restauracja serwująca nie lada smakołyki. Wierzymy, że kiedyś będzie nam dane wypić tutaj piwo i napawać się majestatem tej budowli!

BROWAR NOWEJ ERY

Browar Dogfish został założony w 1995 r. i jest jednym z tych, które wypłynęły na fali piwnej rewolucji. Wraz z rozwijającą się firmą i rosnącymi liczbami sprzedawanych hektolitrów piwa spółka potrzebowała większej przestrzeni biurowej, laboratoryjnej i handlowej. Tak powstał modernistyczny budynek w Milton w stanie Delaware.

źródło: http://www.archdaily.com

Ozdobą browaru jest stojąca na zewnątrz instalacja, stanowiąca kontrast dla nowoczesnego designu. Przypomina domek na drzewie, wybudowany w stylu steampunk, który w swojej estetyce nawiązuje do maszyn parowych i epoki wiktoriańskiej. Ciekawe, czy właściciel Dogfisha ukrywa się tam, by w spokoju wypić piwo.

PRZEMYSŁOWE KLIMATY

Pabst to amerykańska spółka browarnicza założona przez Jacoba Besta w 1844 r. Jednakże swoją nazwę zawdzięcza kapitanowi Frederickowi Pabstowi, który przejął firmę i ochrzcił ją swoim nazwiskiem w 1889 r. Od początku swojego istnienia browar był związany z miastem Milwaukee w stanie Wisconsin. Zabytkowy kompleks budynków Pabsta został zamknięty w 1996 r., kończąc tym samym ponad 150 lat przygody z Milwaukee.

źródło: preservationaction.org

Ciekawostka
Podczas prohibicji Pabst przestał warzyć piwo i rozpoczął produkcję… sera, którego sprzedano ponad 8 milionów funtów.

Chwałę tego miejsca przywrócono w 2001 r., odnawiając zabytkowe budynki i zamieniając je w atrakcję turystyczną. Miejscu nadano nazwę „Best Place”, nawiązując w ten sposób do założyciela spółki. Podczas zwiedzania możemy podziwiać dwa piękne dziedzińce, na których znajdują się posągi kapitana Pabsta i Króla Gambrinusa, patrona piwa. Nie mogło oczywiście zabraknąć sklepiku z pamiątkami. A co ciekawsze, w miejscu tym często organizowane są imprezy i wesela.

źródło: jenniferbrindleyphotography.com

Jeśli fascynują Was stare budynki, historia amerykańskiego browarnictwa albo szukacie wyjątkowego miejsca na imprezę – koniecznie zajrzyjcie do Milwaukee!

ZIELONE ZACISZE

Amerykański browar Sierra Nevada został założony w 1979 r. a za jego sukcesem stoi dwójka piwowarów domowych: Ken Grossman i Paul Camusi. Ich browar znajduje się w Chico w stanie California i słynie nie tylko z wybitnych trunków w stylu Pale Ale, ale i  z ekologicznego podejścia do piwowarstwa. W swojej działalności wykorzystuje między innymi energię słoneczną i organiczne odmiany chmielu z własnej uprawy.

źródło:dishworththedrive.com

Bliskość z naturą podkreśla jego położenie i zielone otoczenie. Elementem charakterystycznym tego browaru są pokryte roślinnością ściany wejścia głównego. Oprócz części produkcyjnej, na jego terenie znajduje się pub, restauracja i sklepik z upominkami. Pozostaje zapytać tylko o jedno… kto nas podrzuci do Kalifornii?

źródło: http://www.encopasabemejor.com/

Który browar zrobił na Was największe wrażenie?