Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

8 marca 2015

Bukiet „piwonii” – piwny prezent na Dzień Kobiet!

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami.  Zamiast bukietu piwonii, proponujemy

0

Dzień Kobiet zbliża się wielkimi krokami.  Zamiast bukietu piwonii, proponujemy Wam przygotować na prezent „bukiet” piw. Będzie pachniał równie interesująco, a to dopiero początek!

Piwo, Dzień Kobiet

 

 

 

ORYGINALNIE!

Często trudno nam wpaść na fajny i nietypowy pomysł, którym zaskoczymy nasze śliczne połówki w Dzień Kobiet. Dziś podpowiemy Wam, jak przygotować i skomponować wyśmienity podarek, który nie tylko będzie pachniał, ale także wyjątkowo smakował.

Piwonie, Prezent

 

Podobnie jak z kwiatami warto wybrać nieparzystą liczbę „podarków”. Pięć smakowitych piw powinno być w sam raz. Przygotowując prezent powinniście zdać się na gust wybranki, ale zaproponować też coś nowego, czego na pewno jeszcze nie próbowała. ;) Poznajcie nasze propozycje!

 

#1 PIWO IMBIROWE

Koniec  zimy to pora, kiedy dopada nas zniżka formy. Znakomity smak piwa imbirowego, który cenią sobie szczególnie panie, z pewnością przyczyni się do poprawy nastroju. Jednym z najbardziej znanych piw imbirowych jest Gingers – dajemy okejkę. Z łatwością dostaniecie je w sklepie.

 

#2  PORTER

Mała buteleczka mocnego kawowego portera wyśmienicie rozgrzeje i pozwoli jej odkryć nowe horyzonty smakowe. To piwo w sam raz na wspólne wieczory (także w Dzień Kobiet)na kanapie lub przy kominku. Powszechnie dostępny. Najbardziej znani przedstawicicele to Porter Warmiński oraz Żywiecki.

#3 INDIA PALE ALE

Bardzo ciekawy smak, który przywodzi na myśl dawne zamorskie wyprawy Anglików, bo właśnie w takich okolicznościach powstał ten styl. Piwo mocno chmielone, bardzo aromatyczne i nieczęsto spotykane w sklepach. Szukaj na etykietach nazwy IPA, np. Rowing Jack, (Ale Browar), czy Lubuskie IPA.

#4 KOŹLAK

To słodkie, delikatnie ciemne piwo ma niezwykle interesujący bukiet smakowy. Fermentuje i leżakuje dłużej niż inne piwa, nawet do 18 tygodni. Jest dość mocne i spotykamy je w kilku odmianach. Trudno przejść obojętnie obok koźlaka:  Twoja wybranka pokocha go albo znienawidzi. Na sklepowych półkach łatwo znaleźć koźlaka z browaru Amber.

#5 LAGER

Po tak bardzo wyraźnych smakach jak koźlak czy IPA przychodzi czas na mały odpoczynek i powrót na łono piwnej klasyki. Butelka orzeźwiającego, dobrze zbalansowanego piwa z delikatną goryczką doskonale się sprawdzi zarówno podczas towarzyskiego wypadu, jak i wspólnych chwili przy pysznej kolacji we dwoje. Na rynku jest mnóstwo piw w tym stylu, więc macie w czym wybierać. My tylko przypominamy Wam, że w krainie lagerów są także  i ciemne piwa. Takim piwem jest na przykład Książęce Ciemne Łagodne.

 

Na sam koniec jedna uwaga. Nie zapomnijcie zadbać o odpowiednią oprawę dla Waszego prezentu na Dzień Kobiet. Ładnie wymoszczony, wiklinowy koszyczek będzie jak najbardziej na miejscu. Przystrójcie go ładną kokardą. Powodzenia! :)