Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

10 stycznia 2018

Butelka z zaletami

Szklana butelka to opakowanie dość tradycyjne, ale pozwala cieszyć się

0

Szklana butelka to opakowanie dość tradycyjne, ale pozwala cieszyć się smakiem piwa w dowolnym miejscu i przy rozmaitych okazjach.

Opakowanie to ma szereg zalet – od marketingowych, przez estetyczne, aż po techniczne. Szkło pozwala kreować wiele różnych kształtów, kolorów i form, dzięki czemu jak żadne inne tworzywo oddaje osobowość marki piwa. Odpowiedni dobór proporcji czy kształtu, barwa i zdobienia – te walory zewnętrzne mówią wiele o samym napoju. Butelki podkreślają specyficzne cechy poszczególnych piw.

źródło: mensfitness.com

Jedne akcentują tradycję i miejsce pochodzenia, inne kładą nacisk na nowoczesny charakter i orzeźwiający smak. Browary chętnie również korzystają z możliwości dekoracyjnych: od różnego rodzaju etykiet (papierowe, aluminiowe czy PSL), przez grawerowanie powierzchni zewnętrznej i wewnętrznej butelki po rozmaite techniki zdobienia powierzchni.

źródło: http://allaboutbeer.com

Nie można zapomnieć o aspekcie ekologicznym tego opakowania – można je całkowicie i niemal nieskończenie przetwarzać. Przejrzysta natura szkła sprawia, że piwo w butelce prezentuje się wyjątkowo efektownie.

Czy wiesz, że…

59% piwoszy kupuje piwo w butelkach zwrotnych.

73% oddaje opakowanie podczas zakupu następnego piwa.

70% oddaje opakowanie ze względu na koszty, a 30% ze względu na środowisko.

źródło: craftbrewingbusiness.com