Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

19 września 2016

Chcesz zostać piwowarem „na poważnie”?

Marzy Ci się kariera browarnika? Na naukę nigdy nie jest za późno!

0

Studia piwowarskie? Przecież studenci i tak w kółko piją piwo. A teraz mogą nie tylko delektować się złotym trunkiem, ale i warzyć! A wszystko to za sprawą nowego kierunku na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Zawód: piwowar, wiek: nieznany, znaki szczególne: pienisty wąs, umiejętność specjalna: warzy piwo, które powala smakiem. Tak mogłaby brzmieć ulotka reklamująca nowy kierunek – piwowarstwo. Dołącz do piwowarów i zmieniaj świat na lepsze!

shutterstock_314528501

OLAĆ STUDIA

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu otwiera się na piwo i tworzy kierunek na studiach podyplomowych, idealny dla wszystkich beerloversów – piwowarstwo. Jest to pierwszy takiego typu kierunek w Polsce, ale pracownicy Uniwersytetu Przyrodniczego mają do czynienia z piwem już od 1995 r. Wtedy to Uniwersytet otrzymał środki z Unii Europejskiej na zorganizowanie transferu wiedzy piwowarskiej z uczelni do przemysłu. Dziś możemy go obserwować w postaci Szkół Technologii Fermentacji. W tym przypadku olać studia nabiera nowego znaczenia, nie mówiąc już o tym, co może się dziać w akademikach studentów piwowarstwa.

shutterstock_244577668

30 WSPANIAŁYCH

Studia kierowane są do absolwentów szkół wyższych związanych z technologią żywności i pokrewnych, a także właścicieli i pracowników browarów. Jedynie 30 pasjonatów będzie miało szansę, aby zgłębić tajemną wiedzę piwowarstwa. Na studentów czekają wiedza z zakresu charakterystyki i oceny surowców stosowanych w browarnictwie, elementy ekonomii i prawa, a także wiele innych zagadnień związanych z piwowarstwem. Będzie dział słodownictwa, technologii piwowarskiej, nie zabraknie także zajęć praktycznych w browarze.

shutterstock_243234415

U NAS NOWE, U NICH NIC NOWEGO

Nie chcemy mówić, że jesteśmy sto lat gdzieś z tyłu, wręcz przeciwnie, cieszymy się, że powstają takie miejsca i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Takie kierunki nie są nowością choćby w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Kanadzie. W końcu to USA jest kolebką piwnej rewolucji, która dociera do nas małymi kroczkami, a powstanie takiego kierunku jest jednym z jej przejawów. Zobaczcie, jak warzy się piwo na Kwantlen Polytechnic University.

Nie sprawcie nam zawodu i zdobądźcie zawód piwowara! Wszystko przed Wami, więc głowa do góry i piwo do lodówki.