Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

2 marca 2015

Czy znasz piwne kosmetyki?

Kosmetyki na bazie piwa? Zaręczamy, nie chodzi tutaj tylko o

0

Kosmetyki na bazie piwa? Zaręczamy, nie chodzi tutaj tylko o linię dla panów. Poznajcie bogactwo piwnych kosmetyków!

Piwo może służyć nie tylko za dobry napój. To także dobry produkt bazowy dla piwnych kosmetyków. Dlaczego dobry? Piwo to bogactwo witamin i mikroelementów. Może także wspomagać nas od wewnątrz  – działanie piwa na skórę i włosy może być równie pożyteczne. :)

Piwo, kosmetyki

Panie i Panowie – przedstawiamy Wam niektóre z piwnych kosmetyków:

MYDŁO

Ozdoba każdej umywalki! Piwne mydło ma wysoką zawartością piwa, co skutkuje równie wysoką zawartością witamin z grupy B, dzięki temu wspiera regenerację skóry. To mydło w szczególności idealnie pasuje do suchej skóry, mającej skłonności do łuszczenia, pękania i swędzenia. Z powodzeniem można stosować je codziennie.

SZAMPON

Składniki szamponu zawarte w piwie regenerują i odświeżają włosy, nadają im połysk, wzmacniają strukturę i zwiększają  objętość. Kompleks witamin, podobnie jak w przypadku mydła, wspomaga regenerację skóry, cebulek włosów i gruczołów łojowych. Nierzadko również producenci piwnych szamponów wzbogacają je dodatkową porcją chmielu. Wspomaga to zdrowy przyrost włosów i działa kojąco na skórę głowy.

MASECZKA

Tak naprawdę jest ich całe mnóstwo. Zazwyczaj mają działanie regenerujące i odżywcze. Działają także kojąco i odświeżająco. Są idealne do pielęgnacji wielu typów skóry, w tym wrażliwej oraz suchej skóry twarzy, oraz dekoltu. Mmm… Co za zapach!

 Piwo, maseczka


SÓL DO KĄPIELI

Można? Można. Kąpiel w towarzystwie piwnej soli wprowadza w błogi nastrój, przy okazji dostarczając skórze niezbędnych składników mineralnych. Często producenci oprócz ekstraktu z chmielu dodają do soli także inne składniki, jak na przykład torf, czy imbir. Kąpiel w piwnej soli zapewnia prawdziwe odprężenie, obniża napięcie, a nawet wspomaga metabolizm. :)

PEELING DO CIAŁA

Nie jest to najbardziej rozpowszechniony piwny kosmetyk, ale też można go gdzieniegdzie dostać. Piwny peeling do ciała usuwa suchy i szorstki naskórek. Charakterystyczna dla piwa kompozycja witamin i minerałów w połączeniu z regeneracyjnym działaniem pantenolu i gliceryny sprawia, że skóra nabiera blasku i aksamitnej gładkości.

Jak widzicie, nie jest ważna jest (maseczka, szampon, mydło), ważna jest treść, czyli po prostu piwo ze swoją gamą witamin i minerałów. Sposób podania może się różnić, ale rdzeń zawsze pozostanie ten sam! Pamiętajmy, że oprócz działań prozdrowotnych ważne są także nasze zmysły. Każdy miłośnik piwa poczuje się usatysfakcjonowany pobudzając nozdrza piwnymi kosmetykami – zapach przypomni mu najlepsze chwile.

Zdrowie, witaminy

Na szczęście piwne kosmetyki nie są elitarne i trudno dostępne. Jeśli poszukujecie piwnych kosmetyków, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki.

PS Polecamy Wam też artykuł piwne SPA, gdzie dowiecie się, jak dobrze można wypocząć i doskonale się zrelaksować w wannie pełnej piany… piwnej!