Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

6 października 2014

Dlaczego piwo jest moczopędne?

Przy całej miłości do piwa, musimy stwierdzić, że czasami przeszkadzają

0

Przy całej miłości do piwa, musimy stwierdzić, że czasami przeszkadzają nam jego właściwości moczopędne. Szczególnie, gdy w pobliżu nie ma toalety…auć!

 

DLACZEGO NASZE ORGANIZMY PO WYPICIU PIWA ZACZYNAJĄ „PRZEBIERAĆ“ NOGAMI?

W zasadzie logika jest taka, co wlewamy, musi wylecieć… Nasz ukochany trunek zawiera wiele cennych antyoksydantów. Spowalniają one procesy starzenia organizmu oraz zapobiegają rozwojowi chorób określanych jako „cywilizacyjne”, np. demencji starczej. Istnieją różne „fakty i mity” na temat piwa, np. taki, który mówi, że dzięki diuretycznym właściwościom piwo pomaga na kamicę nerkową. Z medycznego punktu widzenia jest to sprawa niepotwierdzona. Pomimo tego, faktycznie niektórzy lekarze potrafią przepisać receptę na piwo!

Piwo i jego właściwości

Źródło: www.brewsinthebarn.com

 

Ale przecież dobrze wiemy, że gdy boli gardło czy mamy anginę niektórzy potrafią przepisać nawet zimne lody…

DLACZEGO PO WYPICIU PIWA CHCE SIĘ OPRÓŻNIAĆ PĘCHERZ?

Tutaj znajdziecie odpowiedź:

odpowiedź
Źródło: demotywatory.pl


A tak na serio, alkohol zawarty w piwie redukuje ilość wazopresyny, czyli hormonu regulującego zasób wody w organizmie i zapobiegającemu jej nadmiernej utracie z moczem. Jeśli wazopresyny jest mało, nasze nerki nie dostają żadnej informacji o konieczności pochłaniania wody. Co robi woda? Leci sobie do pęcherza, który wysyła sygnał do mózgu mówiący: czas na sikanie!

piwna logika

Źrodło:  beer.stackexchange.com

Proste prawda? :) Piwko pomimo jego diuretycznych nieudogodnień warto pić, bo przecież pite w umiarkowanych ilościach usuwa z naszych organizmów szkodliwe substancje przemiany materii. Zawarte w nim żywice działają przeciwbakteryjnie i zwalczają wirusy. Wasze zdrowie!