Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

18 lipca 2014

Najlepsze piwne reklamy to reklamy piwa Żubr

W polskiej branży reklamowej pewnym fenomenem jest marka Żubr. Reklamy Żubra pojawiały się praktycznie zawsze wśród najlepszych reklam ze świata, chociażby na takich imprezach jak cykliczna “Noc Reklamożerców”. Zdaje się, że doczekaliśmy się w Polsce prawdziwego, piwnego bohatera!

0

Charakterystyczne dla Żubra hasła są nie do podrobienia. To one w zestawieniu z bohaterem puszczy składają się na niepowtarzalny styl marki. W naszej ocenie Żubr jest kochany przez Polaków, a teksty z reklam “Dobrze posiedzieć przy Żubrze” czy “Rano kawka, wieczorem Żubr” na stałe weszły do mowy potocznej. Tekst z najnowszej reklamy “Bal można oprzeć na Żubrze” też ma szansę utrwalić się w naszej mowie, przecież “Co dwa Żubry, to nie jeden” ;)

Przy okazji „Rano kawka, wieczorem Żubr” trzeba wspomnieć o grze, w której wcielamy się w ranną kawkę (czyli taką latającą rano ;)) i fruwamy po puszczy coraz szybciej, omijając gałęzie i zbierając kapsle Żubra. I tak aż do wieczora, bo przecież czas mija. Wieczorem – wiadomo: czas na Żubra! Sterujemy jednym klawiszem. Nie ma co, po prostu musicie w to zagrać i usłyszeć charakterystyczny skrzek kawki przy kolizji ;) https://apps.facebook.com/zubr-gra/

Rano kawka, wieczorem Żubr

Świat Żubra jest wciągający i niepowtarzalny, a sam zwierz nic sobie z tego nie robiąc emanuje swoim charakterystycznym spokojem. Taki „

Świat Żubra jest wciągający i niepowtarzalny, a sam zwierz nic sobie z tego nie robiąc emanuje swoim charakterystycznym spokojem. Taki “Żubr odpowiada każdemu“. :)

A przy okazji premiery spotu „Żubr idzie za Żubrem”…

…w internecie ruszyła akcja, w której każdy mógł stworzyć swoją własną, spersonalizowaną wersję reklamy. Na potrzeby zabawy lektor Żubra nagrał ponad 700 polskich imion, a potem udał się na zasłużony urlop. Grunt, że Żubr idący za Żubrem mógł się zjawić nawet u Kunegundy i Żelisława!

U Ofelii Żubr idzie za Żubrem

Śledzimy Żubra od dawna i być może dlatego jesteśmy szczególnie czuli na różne niuanse, które pojawiają się w jego kampaniach reklamowych. Z całą pewnością możemy napisać, że Żubr jeszcze nigdy nie był tak blisko cywilizacji, mamy tu na myśli ostatnią reklamę “Żubr podchodzi do grilla” :)

Po Żubrze nie spodziewajcie się rewolucji, o wiele bliższa mu ewolucja, stopniowy proces odkrywania kolejnych aspektów żubrzej natury. Przemiana jest jednak widoczna, Żubr staje się również strażnikiem puszczy w najnowszej reklamie telewizyjnej. “Dobrze wpaść na Żubra” to spot, który bardzo nam przypadł do gustu. Hasający po polanie jelonek zapomina o bożym świecie i biegnąc ogląda się za fajną łanią… i my to rozumiemy! Z dobrze zapowiadającego się love story historia zbacza w stronę spotu „katastroficznego”. ;) Na szczęście Żubr nie „zaprzepaści” życia jelonka. Happy end! :)

Niby od niechcenia, ale nas też ratuje w niejeden wieczór i trzeba przyznać, że… Stawia się czasem! ;)

Podsumowując

Żubr stworzył ciekawy i interesujący klimat wokół swojego piwa, udowadniając nam, że reklamy piwa mogą być interesujące i zabawne, oglądane z przyjemnością, a nie z konieczności. Tak skonstruowana strategia promocji powoduje, że z przyjemnością patrzymy na butelkę Żubra stojącą w sklepowej witrynie :)

Koniecznie obejrzyjcie wszystkie reklamy Żubra, to jedne z najlepszych reklam ever! Tutaj znajdziecie kanał Żubra na YouTube.