Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

16 stycznia 2017

Dojrzały smak – piwo dla seniora

Jakie piwo sprawić seniorom na prezent?

0

W Dzień Babci i Dziadka podarujcie swoim bliskim prezent godny każdego Beerlovera. Jaki styl dobrać dla seniora i jakie smaki woli babcia, a jakie dziadek? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, którymi sprawicie im niebywałą radość.

DOJRZAŁY SMAK

Przy wyborze stylów i propozycji kierowaliśmy się dojrzałym i bogatym smakiem, który mógłby przypaść do gustu starszym osobom. Wybraliśmy piwa wyraziste, pełne esencjonalnych aromatów i wytrawnej goryczki. Dzięki temu zyskują na szlachetności i doskonala nadają się na wyjątkowe okazje z wyjątkowymi gośćmi. Zobaczcie propozycje, po których zamiast “wnusiu, może dokładki?”, usłyszycie “wnuczku, masz może jeszcze jedno takie?”.

BOSKI STOUT

Zaczynamy od dobrze Wam znanego Russian Imperial Stouta i propozycji nieziemskich piw z browaru Olimp. Jeżeli dziadek przepada za tzw. wodą życia, czyli whisky, to podarujcie mu „Tanatosa” uwarzonego w stylu Whisky RiS. Czujemy, że odnoszenie się do greckiego boga śmierci może zwiastować naprawdę solidną moc trunku. Dziadkowi może nie przybliżajcie charakterystyki boga Tanatosa ;).

źródło: browarolimp.pl/piwa-z-olimpu/

Babci natomiast może przypaść do gustu Wine RiS, czyli stout o posmaku wina, oczywiście z odpowiednią nazwą – “Bachus”. Nie zapomnijcie również o odpowiednim szkle, które nie tylko uwolni aromaty, ale nada degustacji bardziej uroczystego charakteru. O odpowiednich do trunku naczyniach, dowiecie się z artykułu jak dobrać szklankę.

ZALECENIE DOKTORA

Następna propozycja to styl zwany Barley Wine, który charakteryzuje się niezwykłym bogactwem smaków i aromatów, które przywodzą na myśl długo przechowywane w piwnicy wino. Nasz wybór padł na browar dr. Brew, który uwarzył piwo w tym stylu wraz z portugalskim browarem Maldita.


źródło: Facebook Fanpage browaru Doctor Brew

Ten niecodzienny styl nadaje się w sam raz na celebrowanie wyjątkowej okazji. Jego wyjątkowo wysoka moc sprawi, że jedną butelką będą mogli się raczyć zarówno dziadek, jak i babcia. Raczyć, nie jest tu przypadkowe, bo takim alkoholem wypada się delektować powoli, by kubki smakowe powoli przyzwyczajały się do niecodziennego smaku.

SENTYMENT DO PIWA

Nic nie smakuje tak, jak wspomnienia. Jeżeli cofniemy się o parę dekad, to absolutnym królem było tzw. jasne pełne. Lagery były pełne smaku, dlatego poszukajmy takiego, którego łyk przypomni dziadkom o najpiękniejszych latach. Jednym z takich stylów może być lager wiedeński i jego reprezentant Książęce Czerwone. Jego piękna czerwono-bursztynowa barwa i łagodny smak przypadnie do gustu babci. Dziadkowe wspomnienia powrócą, gdy usta zanurzą się w wyrazistym, mocnym lagerze.

POCZĘSTUJ TYM, CO NAJLEPSZE

Piękne wspomnienia z naszymi dziadkami wiążą się z najlepszymi smakami z dzieciństwa. Świeżo upieczoną szarlotką, ciasteczkami, mazurkami, plackami i co tylko dusza zapragnęła. Pora, by uraczyć ich tym, co najlepsze w piwnym świecie. A tym oczywiście jest Porter bałtycki, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu Beerloverowi.

źródło: Facebook Fanpage browar Pinta

Oferta trunków w tym stylu jest bardzo szeroka na polskim rynku, ale tym razem postanowiliśmy sięgnąć po browar Pinta, który jest symbolem piwnej rewolucji w Polsce. Ich „Imperialny Porter Bałtycki” jest własną definicją tego stylu.

I kto tu jest najlepszym wnuczkiem? ;) Dajcie nam znać o swoich dziadkach i piwach, jakie lubią!