Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

23 stycznia 2014

Fiz – The Brewery Management Game

Warzenie piwa w domu jest już passe. Dzięki Fiz –

0

Warzenie piwa w domu jest już passe. Dzięki Fiz – The Brewery Management Game złoty trunek możecie produkować w kieszeni spodni!

fiz1Dla większości beerloversów spełnienie marzeń o domowym warzeniu jest na wyciągnięcie ręki. Wszystko czego trzeba to podstawowy zestaw akcesoriów, kilka poradników książkowych i sporo cierpliwości. Co innego, jeśli ktoś ma aspiracje, żeby założyć rzemieślniczy browar z prawdziwego zdarzenia. Do tego potrzebne są już zdecydowanie większe umiejętności i pieniądze. Albo smartfon lub tablet, na który za kilka złotych pobrać można Fiz – nietypowy symulator, dzięki każdy może zobaczyć jak wygląda praca piwowara i w naszej ulubionej 16-bitowej konwencji!

 

OD ZERA DO (PIWNEGO) MENAGERA

fiz2

Początki fermentacyjnej przygody nie są łatwe. Do dyspozycji mamy zaledwie zagracony garaż, najprostszy piwowarski osprzęt i trzech podobnych nam zapaleńców. Ach, jest jeszcze kąt z kanapą i starym telewizorem z podłączonym Super Nintendo – idealne miejsce do zabicia czasu w oczekiwaniu na efekty warzenia. Przygotowanie partii piwa wymaga wybrania jednej z setki dostępnych receptur, zakupu właściwych składników i wskazania naszym podwładnym stanowisk pracy zależnie od ich umiejętności. Właściwa osoba na właściwym miejscu to połowa sukcesu, bo od tego zależy jakość trunku.

fiz3

A co z drugą połową? Browary to nie organizacje charytatywne (a szkoda…), więc żeby istnieć swoje produkty muszą sprzedawać. Najlepiej z zyskiem. I w tym momencie nadąża się świetna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności handlowca. Cenę butelki złotego trunku w każdym sklepie ustalamy samodzielnie, ale pod uwagę trzeba wziąć kilka czynników takie jak liczba klientów i zasobność ich portfeli, ilość miejsca na półkach czy data przydatności piwa do spożycia. Kiedy już wszystko ustalimy pozostaje tylko trzymać kciuki za to, żeby wirtualni piwosze poznali się na naszym wyrobie.

fiz4NIE TAKIE WARZENIE STRASZNE JAK JE MALUJĄ

Wnioskując z opisu zarządzenie browarem, nawet małym i 16-bitowym, wydaje się skomplikowane. Nic bardziej mylnego! Kiedy tylko ukończymy samouczek wiemy od czego zacząć, a pomysły na to co robić dalej przychodzą naturalnie. W dużej mierze jest to możliwe dzięki temu, że pomimo wesołej konwencji zachowano tu wysoki poziom autentyzmu. Kolejne kroki warzenia, składniki, a nawet receptury – wszystko to jest jak najbardziej zgodne z rzeczywistością.

Fiz to nie tylko kopalnia piwowarskiej wiedzy, ale przede wszystkim gra zawierająca wiele elementów popularnego gatunku RPG. W trakcie naszej przygody z chmielowym napojem spotkamy wiele osób, które zaoferują pomoc w zamian za spełnienie ich specjalnych życzeń, jak choćby przygotowania odpowiedniej ilości butelek IPA odpowiedniej jakości. Jest też szansa wzięcia udziału w piwowarskich mistrzostwach, w których wygrać można profesjonalny browar i tym samym wypłynąć na szerokie wody. Cel ten uda się osiągnąć dzięki pracowitości i wytrwałości – nasi pracownicy z każdą kolejną uwarzoną partią zdobywają punkty doświadczenia, które przekładają się na poziomy i wyższe umiejętności.

fiz5

ŚCIĄGAĆ, ŚCIĄGAĆ I JESZCZE RAZ ŚCIĄGAĆ

Fiz – The Brewery Management Game to obowiązkowa pozycja dla każdego beerloversa. Warzenie piwa, które potem jest rozchwytywane w sklepach sprawia ogromną frajdę, a przy okazji pozwala dowiedzieć się czegoś nowego o naszym ukochanym trunku. Grę możecie pobrać z Google Play i AppStore’u za niespełna 6 złociszy. Warto odmówić sobie jednego piwka dla takiej inwestycji!