Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

17 października 2017

Gdzie chcemy pić piwo?

„Smakowanie” nie jest jedynie odbieraniem wrażeń smakowych. To cała gama…

0

„Smakowanie” nie jest jedynie odbieraniem wrażeń smakowych. To cała gama doznań podczas delektowania się trunkiem lub daniem. Ważna jest przy tym atmosfera miejsca, która ma wpływ na nasz nastrój, oraz wiele nieistotnych z pozoru drobiazgów dopełniających całości doświadczenia. Drodzy Beerloversi, przedstawiamy pub idealny!

źródło: pinterest.com

NA TROPIE PUBU IDEALNEGO

Dla niektórych Beerloversów wyprawa do pubu to niemal przeżycie mistyczne, doznanie, w czasie którego chłoną piwną atmosferę każdą komórką swojego beerloversowego ciała. :-) Dzięki takim entuzjastom powstał zbiór zasad i reguł, które rządzić powinny każdym szanującym się pubem.

Co ciekawe, we wszystkich dostępnych badaniach dotyczących cech idealnego pubu  przewija się jedna odpowiedź ankietowanych – mnogość rodzajów piwa do wyboru wcale nie jest najważniejsza. Owszem, dobrze jeśli bar wyposażony jest w kegi z podstawowymi rodzajami złotego trunku (najpopularniejsze to Pils, Lager, APA i IPA oraz pszeniczne), ale dużo bardziej liczy się atmosfera miejsca.

źródło: pinterest.com

Jak zatem wygląda wnętrze piwiarni idealnej, w której każdy Beerlover z nieskrywaną przyjemnością spędziłby popołudniowe i wieczorne godziny?

IDEALNE PROPORCJE

Przede wszystkim idealny pub jest odpowiednio przestronny. Nie może mieć wielkości dusznej klitki, ale z drugiej strony nie powinien być wielką halą, w której między stolikami hula wiatr. Idealne wymiary? No cóż, wiele zależy od planowanej liczby klientów. A konkretna odpowiedź jest dosyć wymijająca. Otóż, pub musi być na tyle duży, by przy stolikach można było prowadzić swobodną rozmowę, bez angażowania w nią sąsiadów, i na tyle mały, by sprawiał wrażenie przytulnego.

źródło: fotolia

Bardzo dokładnie natomiast zostały określone idealne wymiary barowej lady. Jej wysokość powinna wynosić od 112 do 115 cm, a szerokość dokładnie 60 cm. Wzorcowa wielkość stołków barowych to 80 do 83 cm, a średnica ich siedziska to 30 do 40 cm. Dokładnie takie wymiary pozwalają na delektowanie się piwem bez zbędnego nachylania się nad kuflem lub sięgania po niego ze zbyt niskiego hockera.

PIWNY KOLOR

W większości pubów dominuje brąz. Ten kolor sprawia wrażenie ciepła i przytulności w pomieszczeniu. Poza tym, w naturalny sposób kojarzy się z różnymi odcieniami złotego trunku. Wzorem brytyjskich pubów, brąz drewna często łączony jest z surowością cegieł a w bardziej nowoczesnych wnętrzach – z betonem i stalą.

źródło: pinterest.com

JAK DOBRY TRUNEK, TO I DOBRE JEDZENIE!

Z wyników badań YouGov, brytyjskiej firmy specjalizującej się w analizach rynku, dowiadujemy się, że pub idealny nie może obejść się bez dobrej kuchni! Duża liczba ankietowanych odpowiedziała, że wybierając się do pubu, chce zjeść porządny i smaczny posiłek.

źródło: pinterest.com

Co ciekawe, duża część miłośników piwa jest zdania, że w pubie wcale nie jest potrzebny telewizor lub innego rodzaju wyświetlacz do oglądania rozgrywek i meczów! W czasie ważnych wydarzeń sportowych zawsze można posłużyć się rzutnikiem, natomiast włączony non stop telewizor rozprasza i przeszkadza w rozmowie.

Drodzy Beerloversi, czy jest coś, co chcielibyście dopisać do długiej listy cech pubu idealnego?