Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

22 lutego 2016

Gry piwne vol. 2

Przetestujcie naszą selekcję gier i zabaw piwnych, w których zasady są proste, a wygraną będzie epicki wieczór!

0

Karnawałowy, piątkowy lub sobotni wieczór. Ty, paczka przyjaciół i zapas piwa w lodówce. Czy może być lepie?  Oczywiście! 

TAK SIĘ SKŁADA

Piwna Jenga
Piwna Jenga
Źródło: http://i.imgur.com
Zasady
Różnica z klasyczną formą zabawy, polega na tym, że kiedy ktoś zburzy tę misternie układaną konstrukcję, musi samotnie wypić, co naważył – 2 łyki piwa.

Jesteś niespełnionym architektem? Zastanawiasz się, jak to możliwe, że krzywa wieża w Pizie cały czas stoi na swoim miejscu? Czas zmierzyć się z Piwną Jengą! Reguły? Oczywiście przydałaby się klasyczna Jenga, którą układa się jak zwykle, z tym że na jej bokach wypisujecie zabawne sekwencje – wyzwania (np.: “Kolejny blok wyjmij z zamkniętymi oczami” lub “Bierzesz łyk z osobą po lewej”). Po wyjęciu klocka wykonujecie zadanie. No chyba, że podczas waszej tury wieża runie.   Różnica z klasyczną formą zabawy,  polega na tym, że kiedy ktoś zburzy tę misternie układaną konstrukcję, musi samotnie wypić, co naważył – 2 łyki piwa.

ROKSANA SZALEJE

Zasady
Włączacie nieśmiertelny przebój The Police, czyli “Roxanne”. Za każdym razem, gdy pada imię Roxanne wszyscy biorą łyk.
Roksana
Piwna gra, znana jako Roksana
Źródło: https://reccover.files.wordpress.com

Chcesz, by impreza rozkręciła się na dobre lub przeciwnie, marzysz o tym, by goście poszli już do domu? Nasza kolejna propozycja to coś dla Ciebie. Zasady są proste – włączacie nieśmiertelny przebój The Police, czyli “Roxanne”. Za każdym razem, gdy pada imię Roxanne (tej dziewczyny, która nie musiała zakładać czerwonej sukienki) wszyscy biorą łyk. Zadbajcie tylko o odpowiedni zapas ‘paliwa’, bo na 3 minuty piosenki, jedno piwo może nie wystarczyć.

DOWCIP Z WĄSEM

Zasady
Bierzecie łyk piwa za każdym razem gdy wąsy „pasują” bohaterowi filmu.
Film z wąsem
Film z wąsem
Źródło: http://img6.demotywatoryfb.pl

Macie wieczór filmowy? Nawet oglądanie na małym ekranie może dostarczyć nie lada emocji. Scenariusz przestawia się następująco: wycinacie wąsy z papieru lub innego nadającego się materiału i przyczepiacie je do ekranu. Za każdym razem, gdy bohater występujący w filmie ustawi się tak, że wąsy będą ‘pasować’, wszyscy biorą łyk piwa!

Miłego wieczoru!