Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

18 maja 2015

Guido – podziemny pub nie tylko dla krasnoludów

Lubicie fantasy? My też! Dlatego pub położony w kopalni Guido

0

Lubicie fantasy? My też! Dlatego pub położony w kopalni Guido głęboko pod ziemią przypadnie Wam do gustu tak samo jak nam. :) Szkoda tylko, że topór musieliśmy zostawić w domu. ;)

STREFA K8
Wyjątkowe umiejscowienie pubu przyciągnie do Zabrza nie tylko fanów krasnoludów. Strefa K8, bo tak nazywają się 4 odnowione komory znajdujące się w kopalni Guido stanowią istną strefę kulturowo – rozrywkową. W tym jedynym w swoim rodzaju miejscu odbywają się nawet koncerty. Nam marzy się jednak zlot fanów fantasy zorganizowany w kopalnianych pomieszczeniach 320 metrów pod ziemią! Tak, 320 metrów pod ziemią. :) Już sama myśl o przebywaniu w takim miejscu przysparza nam ciarek na plecach. :) W całym kompleksie wcale nie jest ciasno! W Komorze Badawczej nr 8 zmieści się aż 250 osób. Nas jednak najbardziej interesuje Hala Pomp.

głęboko pod ziemią

Źródło: kopalniaguido.pl

HALA POMP

To właśnie tu znajduje się ten wyjątkowy pub. Doskonałe miejsce do kameralnych i bardzo klimatycznych spotkań lub małych imprez. W samym pubie pomieści się 150 osób. Niepowtarzalną atmosferę pogłębiają surowy, ceglany wystrój. To jedno z najdziwniejszych i zarazem najciekawszych miejsc na świcie, gdzie można napić się piwa. Musimy zaktualizować swoją ‘bucket list’ o kolejny punkt i sprawdzić na własnej skórze czy piwo smakuje inaczej na tak dużej głębokości?

Pub w kopalni

Źródło: kopalniaguido.pl

PIWO GUIDO

Jest jeszcze coś. Pub serwuje wyjątkowe piwo ‘Guido’, którego nie dostaniecie nigdzie indziej. Pochodzi z lokalnego browaru z Gliwic i może się poszczycić wyczuwalną goryczką oraz nutami miodu kwiatowego, zboża, siana i orzecha. Sama butelka też nawiązuje do wyjątkowego, kopalnianego klimatu. Podobno najlepiej smakuje 320 metrów pod ziemią. ;)

Guido piwo

Źródło: kopalniaguido.pl