Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

13 lutego 2017

Historia sztuki według Beerlovera

Jesteśmy wrażliwi na sztukę!

0

Co piwo i malarstwo mają ze sobą wspólnego? Malarz dysponuje paletą kolorów, zaś piwowar paletą niekończących się połączeń smakowych. Ich dzieła zachwycają kolorami, teksturą i głębią, a samych twórców często określamy mianem geniuszy. Dziś podziwiamy najsłynniejsze malarskie dzieła. Nuda? A gdyby księżyc Van Gogha zamienił się w złote piwo, a Andy Warhol zamienił butelkę Coli na pintę piwa? Zapraszamy na wycieczkę po wyjątkowej galerii piwnej sztuki.

PĘDZEL I KUFEL

Za wszystkimi dziełami, które Wam zaprezentujemy stoi artysta Scott Clendaniel. Piwny reformator sztuki ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Alasce. Postanowił połączyć swoje dwie pasje: piwo i malarstwo. Tak powstał cykl najsłynniejszych dzieł malarskich w piwnej odsłonie.

Jak sam powiedział, wybrał taki projekt, ponieważ wydał mu się zabawny, ale uznał to również za duże wyzwanie. W końcu nie codziennie przychodzi Ci się zmierzyć z legendarnymi malarzami. Zobaczmy, co takiego zmalował!

JAK TO NIE MA PIWA?

„Krzyk” Edvarda Muncha to jeden z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie. Łapiąca się za głowę postać to symbol wewnętrznego cierpienia jednostki. Co jest jego przyczyną? Nasz artysta rozwiązał zagadkę na swój sposób, jego zdaniem przerażenie postaci wywołane jest…pustą szklanką po piwie. W pełni rozumiemy i łączymy się w bólu.

źródło: http://distractify.com/

DALI PIWO

Najbardziej znany surrealista? Bez wątpienia Salvador Dali, a skoro on, to obraz „Trwałość pamięci”. Pinta piwa została przedstawiona w charakterystyczny dla Dalego sposób, znalazły się podpory pod wynaturzone części ciała, a także owiane tajemnicą drzwi.

źródło: boredpanda.com

Oprócz tego kranik, z którego uchodzi złoty trunek. Trzeba przyznać, że domalowane piwo wcale nie ujmuje wartości obrazu, a wręcz przeciwnie wprawia w głębszą refleksję – zwłaszcza po piwie lub dwóch.

PINTA KSIĘŻYCA

Jeżeli oglądaliście film „O północy w Paryżu” to z pewnością rzucił się Wam w oczy piękny, malowniczy plakat, który go promował. Za jego tło posłużył obraz Van Gogha „Gwiaździsta noc”, który również został przekształcony przez Clendaniela.

źródło: http://distractify.com/

Rozświetlony księżyc, odpowiadający za romantyczną atmosferę został zastąpiony przez połyskującą pintę piwa. Któż z Beerloverów nie chciałby spacerować przy świetle lśniącej szklanki złotego jak księżyc trunku?

POPKULTURALNE PIWO

Król pop-artu, Andy Warhol znany był z techniki serigrafii, którą otrzymywał te same obrazy w różnych kompozycjach kolorystycznych. Najbardziej znane są te, na których pojawia się Marylin Monroe. Sławne są również kompozycje z przedmiotami życia codziennego: puszki zupy pomidorowej Campbell, czy butelki Coli.

źródło: boredpanda.com

Nasz piwny geniusz doszedł do wniosku, że taki sam hołd należy się piwu. W pełni się z nim zgadzamy, bo na piwo możemy patrzeć we wszystkich odcieniach.Który obraz najbardziej przypadł Wam do gustu, a może któregoś zabrakło?