Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

30 września 2013

Jakim typem piwosza jesteś? Sprawdź

To, po jakie piwo sięgasz bę™dą…c w knajpie lub w

0

To, po jakie piwo sięgasz bę™dą…c w knajpie lub w sklepie mówi o Tobie więcej, niż mógł‚byś› się spodziewać‡. Browar prawdę™ Ci powie – przekonaj się, jakim typem piwosza jesteś›! ;)

 Poszukiwacz nowoś›ci

Poszukiwacz nowoś›ci

Jeś›li na rynku pojawił‚ sie™ nowy browar, możesz być‡ pewny, że on już wie jak smakuje. Lubi eksperymentować‡, w jego słowniku nie istnieje coś takiego jak profanacja złocistego trunku. Nie widzi niczego złego w wypiciu japońskiego piwa z mlekiem, czy też browaru z dodatkiem papryczki chilli albo o smaku pizzy. Kieruje się zasadą im dziwniej, tym lepiej. 

 Swojak  

Swojak

Nie dla niego belgijskie, japońskie, czeskie, niemieckie, litewskie czy też rosyjskie piwa. Pije tylko i wyłącznie polskie browary. Ten typ piwosza oburza się, gdy ktoś z jego znajomych sięga po piwo wyprodukowane poza granicami naszego kraju. Szczyci się tym, że wspiera rozwój polskiego browarnictwa. Próbuje też samodzielnie warzyć piwo – czasem z różnym skutkiem. 

 Wylewny

Jest typem piwosza, dla którego smak i jakość piwa mają dla niego drugorzędne znaczenie, bo liczy się przede wszystkim to z kim pije. Daje się wygadać, chętnie stawia znajomym browar, ale sam nie jest jego koneserem. Lubi, ale nie na tyle, żeby wypić je sobie w domu dla czystego relaksu. 

 Dociekliwy

Skład piwa, treść etykiet nie mają dla niego tajemnic. Zanim cokolwiek kupi najpierw wypytuje barmana/sprzedawcę skąd jest dany browar, jakich składników użyto do jego produkcji, jak jest przechowywany. Lubi popisywać się swoją wiedzą i znajomoś›cią… rynku browarniczego. Chyba nie bę™dzie dla Was zaskoczeniem, że ten typ piwosza nie jest lubiany przez knajpianę… obsługę™? 

Dusibrowar

 Dusibrowar

Jeszcze nie wyzbył się™ studenckich przyzwyczajeń, więc w dalszym ciągu do życia podchodzi oszczędnie. Spędzenie wieczoru nad jednym kuflem piwa nie stanowi dla niego większego problemu. Musi być tanio i dobrze. 

 Ekonom

Do szczęścia i dobrej imprezy wystarczy mu tylko jeden browar, który sprawia, że zawsze i wszędzie dobrze się bawi nie wydając przy tym zawrotnych sum pieniędzy. 

 Strażnik tradycji

Ten typ piwosza nie lubi zmian. Idąc do restauracji za każdym razem wybiera to samo danie i siada przy tym samym stoliku. Chyba nie będzie zaskoczeniem fakt, że od kilkunastu lat jest wierny jednej marce piwa. Nie eksperymentuje, nie szuka nowości. Jakakolwiek zmiana przyprawia go niemalże o atak histerii. Ma być tak jak jest. Jeśli receptura jego ulubionego piwa zmieni się choćby w najmniejszym stopniu od razu to wyczuje i będzie narzekał wszędzie, gdzie tylko można – czyli przede wszystkim w Internecie. 

Pieniacz Pieniacz

Zawsze coś jest nie tak. Raz nie smakuje mu piwo z butelki, innym razem z puszki. Jeszcze innym razem narzeka na ilość chmielu w stosunku do słodu. Ludzie, którzy z nim piją czasami zastanawiają się czy on w ogóle jest piwoszem…

 Perfekcjonista

Typ piwosza, który zawsze i wszędzie sięga po piwa z górnej półki. Browar musi być przede wszystkim odpowiednio podany. Niewłaściwe szkło może zaburzyć smak i przyjemność picia.  Lager, Weissbier, Schwarzbier czy Stout muszą być nalane do odpowiedniej szklanki, bo inaczej nawet ich nie tknie. Z odrazą patrzy na ludzi pijących piwo prosto z puszki i butelki. To przykład beerloversa level+100! Można go pokochać, lub…polubić ;) 

 

Przyznaj się! A Ty którym typem piwosza jesteś?