Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

11 stycznia 2016

Karnawał – impreza dla Beerloversa?

Karnawał to niewątpliwie jeden z bardziej imprezowych okresów w roku.

0

Karnawał to niewątpliwie jeden z bardziej imprezowych okresów w roku. Czy w tym szaleństwie znajdzie się miejsce dla typowego Beerloversa? Sprawdźcie, jak się bawić z piwem w dłoni!

Kalendarz karnawałowych imprez podpowiada nam, że możemy świętować niemal bez dnia przerwy. Często ma to związek, również ze spożywaniem większych ilości alkoholu, często wysokoprocentowego. Czy miłośnik piwa, który zazwyczaj celebruje każdy łyk złocistego trunku odnajdzie się w imprezowym towarzystwie. Czy nie zanudzi współtowarzyszy zasadami piwnego savoir‐vivre’u oraz uwagami o źle dobranym szkle do aktualnie popijanego piwa? Miejmy nadzieję, że nie! Stawianie piwnych zwyczajów ponad dobrą zabawę to nienajlepsze rozwiązanie. Karnawałowa impreza to nie kącik degustatorski, gdzie omawiamy wysycenie i poziom piwnej goryczki. To czas, kiedy nawet najbardziej zatwardziały Beerlovers może przymknąć oko na zasady panujące w świecie piwa. Zamiast tego, skupmy się na dobrej zabawie, bo właśnie o nią chodzi w karnawale.

Impreza

ZABAWA Z PIWEM

Jak świętować, żeby później nie żałować? Oczywiście każdy powinien znać swoje możliwości i nie zapominać, że dobra impreza to nie tylko duże ilości alkoholu. Nie raz wspominaliśmy o piwnych grach, które doskonale się wpiszą w karnawałowy klimat. Beer pong jest tego najlepszym przykładem. Jeśli dobrze opanowaliście rzuty piłeczką, możecie poczuć nawet lekki niedosyt. Inne gry, np. piwna ruletka może stanowić rewelacyjny wstęp do dalszej zabawy. Gwarantujemy, że po kilku partyjkach, nogi same wprowadzą Was w rytm wybornej zabawy w towarzystwie znajomych! ;)

STOLICA KARNAWAŁU

Jeśli mowa o karnawale, to nie sposób pominąć tego w Rio de Janeiro. Miasto to wręcz synonim karnawału i widowiskowych imprez. Uliczne parady trwające w nieskończoność, energiczna muzyka oraz tłum bawiących się ludzi robi niesamowite wrażenie. Wbrew pozorom jest to doskonała destynacja dla Beerloversa. Czytając nasze poprzednie wpisy, mogliście się natknąć na ten traktujący o piwnie w Ameryce południowej. Mogliście się z niego dowiedzieć, że Brazylia jest jednym z ciekawszych krajów, jeśli chodzi o piwowarstwo. Chyba nie musimy dalej namawiać Was na wycieczkę do stolicy karnawałowych imprez? ;)

Karnawał w Rio