Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

29 sierpnia 2017

Konkurs! Idealny weekend Beerloversa

Czyli kopalnia pomysłów na udany weekend :)

0

Już po urlopie? To nic straconego, bo mikrourlop możesz sobie zorganizować w niemal każdy weekend, robiąc dokładnie to, co kochasz. A ponieważ Beerloversi kochają piwo, specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy kilka pomysłów na to, jak niebanalnie spędzić weekend w towarzystwie złocistego trunku.

PIWNE ŁAŹNIE

Pierwsze na świecie piwne łaźnie powstały u naszych południowych sąsiadów. To właśnie tu, w sąsiedztwie nie tylko dużych, ale też tych mniejszych, rodzinnych browarów, jak grzyby po deszczu wyrastają piwne SPA i ośrodki wellness. Ale nie trzeba jechać aż do Czech, by skosztować weekendowego odpoczynku w takim ośrodku. Jest ich bowiem coraz więcej również w Polsce.

ZWIEDZANIE BROWARU

Każdy miłośnik piwa powinien odbyć tę wyprawę! Czym bowiem jest samo smakowanie ulubionego piwa bez wiedzy, jak i gdzie ono powstaje? Jeśli chodzi o polskie browary (wszak jesteśmy znani z lokalnego patriotyzmu), świetnym pomysłem jest weekendowy wypad do Tyskich Browarów Książęcych w sercu Górnego Śląska bądź do Poznania, gdzie znajdują się Lech Browary Wielkopolski.

Na miejscu czeka was moc atrakcji i niezmierzony ocean wiedzy. Dowiecie się między innymi, jak działa warzelnia, słodownia, czym zajmuje się piwowar (jesteście pewni, że wiecie?), z czego powstaje wasz ulubiony trunek i wreszcie… jak smakuje piwo tuż po uwarzeniu (degustacje to punkt obowiązkowy zwiedzania!). Poznacie piwną historię, anegdoty, słowem wszystko to, czego chcielibyście się dowiedzieć, by smakowanie piwa nabrało głębszego znaczenia.

Źródło: flickr.com

DEGUSTACJE W MULTITAPIE

Weekend to doskonała pora, by poznać nowe piwne style, zasmakować czegoś z odległych zakątków globu i odprężyć się w gronie innych, piwnych smakoszy. Najlepszym miejscem na to będzie multitap, czyli bar serwujący piwa rzemieślnicze z kilku a nawet kilkunastu kranów. W polskich miastach jest ich coraz więcej, są też coraz lepiej wyposażone.

Możesz więc odwiedzić kultowe już miejsca w stolicy polski – jak Cuda na Kiju (gdzie serwuje się piwo z wyśmienitą pizzą), bądź Kufle i Kapsle (które są jednocześnie jednym z najstarszych multitapów w Polsce). W Gdańsku nie przegap Cafe Lamus i Pułapki (dwóch sąsiadujących ze sobą lokali idealnych na końcówkę lata), w Poznaniu Piwnej stopy, a we Wrocławiu – Kontynuacji. No i obowiązkowy punkt programu dla tych, którzy planują eksplorować Kraków – House of Beer, czyli klimatycznie położony multitap z pięknym widokiem na uliczki starego miasta.

BEERFEST!

Na koniec punkt absolutnie wyjątkowy, bo możliwy do zrealizowania tylko raz w roku, czyli organizowany przez Tyskie Beerfest – święto piwa i muzyki. Od 1 do 3 września Park Śląski zamieni się w miejsce pełne muzyki, radości i smakowania. Zagrają gwiazdy takie jak Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Kaliber 44,  Lady Pank, Video, East West Rockers, Weekend, Boys, Enej czy Łąki Łan. A wszystko to, by cieszyć się gorącymi rytmami i próbować piwa w wyjątkowych okolicznościach.

Na festiwalu czekać będzie na ciebie moc atrakcji, takich jak wirtualna wycieczka po Muzeum Tyskich Browarów Książęcych czy warsztaty z degustacji piwa i sensoryki. Dla spragnionych mocnych wrażeń przygotowano loty balonem widokowym i lunapark. Nie zabraknie też letnich konkursów i spotkań z wyjątkowymi osobami.

ZGARNIJ NAGRODĘ!

A skoro przy konkursach jesteśmy, to może masz ochotę zgarnąć gadżety Beerfestu i walizkę, w którą spakujesz najważniejsze rzeczy na najbliższy weekend Beerloversa? Zaskocz nas swoją kreatywnością i napisz, w jaki sposób spędziłbyś najchętniej dzień na piwnym festiwalu. Najciekawsze odpowiedzi zostaną nagrodzone!

Oto, co należy zrobić:

1. Zaloguj się do serwisu, aby móc wziąć udział w konkursie:

Jeśli nie masz jeszcze konta na Beerlovers.pl– zarejestruj się!

Już to zrobiłeś? Przejdź do punktu 2.! :)

Logowanie Rejestracja

2. W poniższym formularzu opisz, w jaki sposób spędziłbyś najchętniej dzień na piwnym festiwalu. Autorów jedenastu najlepszych odpowiedzi nagrodzimy!

Konkurs zakończony

 

Zwycięzcy konkursu:

I miejsce:

Tomasz Bojarski

II-XI miejsce:

Damian Gruszka

Łukasz Krawczyk

Mariusz Krzyżanowski

Aleksandra Moń

Dawid Kozłowski

Jerzy Obarymski

Krzysztof Skałacki

Malwina Żyła

Ewa Nizio

Michał Bil

Na podane w zgłoszeniu adresy e-mail przesyłamy do Was dalsze informacje dotyczące odbioru nagród.

Zwycięzcom gratulujemy wygranej, a wszystkim dziękujemy za udział w zabawie! :)