Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

11 czerwca 2018

Wyniki konkursu

Czy może być coś piękniejszego, niż kąpiel w piwie połączona…

0

Czy może być coś piękniejszego, niż kąpiel w piwie połączona z degustacją? Trudno wyobrazić sobie lepszą wizję relaksu dla Beerlovera. Takich atrakcji będzie można zażyć już niedługo w Parku Wodnym Tychy. Mamy dla Was konkurs, w którym będziecie mogli wygrać pięć 2-osobowych voucherów do nowych piwnych łaźni w Tychach!

BALIE, SŁOMA I PIWO

Łaźnie oferują kąpiele w suszu z chmielu bądź w brzeczce. Temperatura wynosi zwykle od 34 do 38 stopni Celsjusza. Oczywiście ciecz pozbawiona jest alkoholu, zatem totalny hedonizm w postaci spijania własnej kąpieli jest wykluczony. Kąpieli zazwyczaj zażywa się w drewnianych baliach bądź kadziach, chociaż w jednej z łaźni w Austrii odbywa się ona w…

źródło: atlasobscura.com

… basenach. Chętnie pokonalibyśmy ten dystans w dowolnym stylu.

Podczas błogiego wypoczynku w takim SPA do szczęścia brakuje tylko jednego – degustacji. Dlatego przy kadziach przeważnie znajdują się krany, z których możemy dozować sobie ulubiony trunek. Jeśli takich nie ma, piwo dostarcza obsługa. W niektórych miejscach podaje się nawet przekąski, by w pełni osiągnąć relaksowy zenit.

źródło: tripadvisor.com

Zabieg w piwnym SPA trwa około godziny i oprócz kąpieli przewidziany jest relaks na łóżku wyściełanym słomą. W praskim obiekcie, poza tymi atrakcjami, można wypróbować saunę chmielową oraz skosztować piwnego chleba. Natomiast w łaźniach w Czeladzi istnieje możliwość organizacji wieczorów panieńskich i kawalerskich, na których zapewne zdarza się „popłynąć”.

DLA CIAŁA I DUSZY

Kąpiel w piwie służy naszemu ciału i psychice. W końcu chmiel, drożdże i słód piwny od lat stosowane są w ziołolecznictwie i medycynie naturalnej. Zabieg w piwnym SPA odżywi i nawilży naszą skórę, zapobiegnie starzeniu, poprawi krążenie, a także wzmocni skórę i włosy. To także pożywka dla naszej duszy – piwna kąpiel zmniejsza napięcia mięśni, a z nimi uczucie stresu. Jeżeli więc jesteś zapracowany i zestresowany, to mamy na to dosłownie złoty środek.

GDZIE DO ŁAŹNI PIWNEJ?

Pierwszą piwną łaźnię otwarto w 2006 r. (choć historia tych obiektów sięga 2000 lat wstecz!), w Pradze. Czesi kochają piwo, zatem nikogo nie powinno dziwić, że jest to prawdziwe zagłębie, jeżeli chodzi o piwne SPA. Z takich obiektów możecie skorzystać również na Słowacji, w Austrii, na Węgrzech (Budapeszt słynie z przepięknych, zabytkowych łaźni) czy nawet na Islandii, gdzie kadzie z piwem ustawione są na świeżym powietrzu.

źródło: theculturetrip.com

W Polsce znajdziemy co najmniej kilka takich miejsc (Zakopane, Czeladź, Piotrków Trybunalski, Puławy, Tychy, Szymbark, Zawiercie), które możecie uwzględnić, planując wakacje.

KONKURS – ZAŻYJ KĄPIELI W TYCHACH!

W Tychach otwarty został Park Wodny, w którym jedną z atrakcji będą piwne łaźnie. Można tam wykąpać się w roztworze wodnym brzeczki piwnej, która przygotowywana jest na miejscu w specjalnym urządzeniu.

Mamy dla Was pięć podwójnych voucherów na skorzystanie z piwnych łaźni w Parku Wodnym Tychy. Wystarczy, że odpowiecie na pytanie konkursowe w komentarzu! Spośród Waszych odpowiedzi wyłonimy pięciu zwycięzców, do których trafią nagrody.

Konkurs zakończony

 

Lista zwycięzców:

Karol P., Jan A., Justyna R., Joanna Sz., Paulina N.