Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

10 marca 2016

Kto rzuca mięsem w piwo?

Poznajcie najciekawsze i najbardziej apetyczne przykłady połączeń piw i mięsiw.

0

Wydaje Wam się, że skoro zalaliście kiedyś przed upieczeniem golonkę pilsem to wiecie wszystko o związkach piwa z mięsem? 

KIEŁBIE WE ŁBIE

Ciekawostka
Piwo nawiązuje swym smakiem, i oczywiście doskonałą etykietą, do niemieckiej tradycji jedzenia kiełbasek z sosem curry.

birbant-saison-curry-wurst-1
Komu kiełbaskę?
Źródło: http://www.browarbirbant.pl

Może być z grilla albo z wody. Zdecydowanie polecamy Wam jednak choć raz spróbować kiełbasy w piwie. I to jakim! Saison Curry Wurst z browaru Birbant to limitowana edycja stworzona specjalnie na  Beer Geek Madness 3. Piwo nawiązuje swym smakiem, i oczywiście doskonałą etykietą, do niemieckiej tradycji jedzenia kiełbasek z sosem curry. Jesteście gotowi na jego wędzony, bogaty aromat? Gutten apetit!

PODANO DO STOŁU

Ciekawostka
Ma kremowy, bogaty smak, w którym bekon pływa kawie i polewie z syropu klonowego…

Maple-Bacon-Coffee-Beer
Mięso w piwie
Źródło: http://www.likecool.com

Pożywne śniadanie podane w jednym kuflu? Nic prostszego. Wystarczy wypełnić go Maple Bacon Coffee Porter. Browarnicy z Funky Buddha. Kremowy, bogaty smak, w którym bekon pływa kawie i polewie z syropu klonowego… to brzmi, jak coś, czym można posilić się na cały dzień!

SKLONOWANA ŚWINIA

Ciekawostka
W amerykańskim Portland jest podobno największa ilość browarów na świecie.

rogue-voodoo-doughnut-xl
Coś słodkiego
Źródło: http://uncrate.com

W amerykańskim Portland jest podobno największa ilość browarów na świecie. Nic dziwnego, że przy takiej konkurencji trzeba się jakoś wyróżnić. Pewnie stąd charakterystyczna, różowa butelka piwa Voodoo Doughnut Bacon Maple Ale z browaru Rogue, z niemniej szokującą zawartością. Połączenie ale z syropem klonowym i bekonem sprawia, że podnosi się ciśnienie miłośników pączków i sprawia, że ślinka cieknie mięsożercom i… przyprawia wegetarian o palpitacje.

Ciekawe, kiedy któryś z rodzimych browarów wpadnie na pomysł, by stworzyć swojskie piwo o smaku kiełbasy z grilla z musztardą i keczupem. :)