Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

10 sierpnia 2015

Letni poradnik Beerloversa, czyli jak dbać o piwo w lato?

Lato to czas beztroskiej zabawy. Każdy z nas lubi spędzać

0

Lato to czas beztroskiej zabawy. Każdy z nas lubi spędzać długie popołudnia na słońcu w towarzystwie ulubionego piwa. Nie każdy jednak wie, jak zadbać o swoje piwo!

Wygrzewając swoje ciałko na leżaku pamiętajcie, że piwo nie lubi opalania. Wystawianie piwa na słońce, zwłaszcza tego w butelce, nie jest najlepszym pomysłem. Nie na darmo butelki piwa maja zielony lub brązowy kolor. Takie szkło wprawdzie chroni przed dzianiem szkodliwych promieni słonecznych, ale nie jest w stanie zapewnić pełnej ochrony. O to musicie zadbać we własnym zakresie. Poza tym kto by chciał wypić ciepłe piwo w upalny dzień?

Piwo nie lubi słońca

Sprawa trochę inaczej ma się w przypadku puszki. Jak pewnie zauważyliście, puszka nie przepuszcza promieni słonecznych. To opakowanie ma jednak pewną wadę. Puszka dużo szybciej nagrzewa się w słońcu. Jak widzicie, niezależnie od rodzaju opakowania musicie zadbać o odpowiednią ochronę przeciwsłoneczną dla piwa, bo nie chcemy żeby się zmarnowało…

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Bardzo ważne są też warunki przechowywania. Podobnie jak słońca, piwo nie lubi również wilgoci czy potrząsania. Zwróćcie też uwagę na miejsce, w którym zaopatrujecie się w złocisty trunek. Sprawdźcie, czy piwo przypadkiem nie leży po kilka godzin na słońcu czekając na rozładowanie palety z najnowszą dostawą. Sami kiedyś natrafiliśmy na ciepłe piwo wyciągnięte ze sklepowej lodówki. W takich wypadkach należy upomnieć sprzedawcę, który niestety najczęściej stara się oszczędzić na rachunku za prąd i dlatego serwuje nam ciepłe piwo z wyłączonej lodówki… Zadbajcie też o odpowiedni transport. W miarę możliwości nie potrząsajcie siatką z zakupami. Sami wiecie, czym skutkuje otworzenie wzburzonego piwa! ;)

Zimne?

ZADBAJ TEŻ O SIEBIE

W trakcie wakacyjnej zabawy zadbajcie również o siebie. Chyba nie musimy przypominać, jakie skutki niesie ze sobą rozpoczynanie imprezy przed południem. Również spożywanie piwa w kilkudziesięciu stopniowym upale, choć bardzo kuszące, nie jest wskazane. Wiemy, że zabrzmi to jak głos Waszych matek, ale przypominamy: zadbajcie o odpowiednie nakrycie głowy! Zwłaszcza, jeśli mimo ostrzeżeń zdecydowaliście się zignorować dwie poprzednie porady. :) Dosyć już biadolenia! Zabierzcie ze sobą czapkę, piwo schowajcie do przenośnego coolera i chodźcie na piwo! :)

Załóż coś na głowę!