Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

17 lipca 2017

Lody o smaku piwa

Lody o smaku warzyw, ryb a może… piwa?

0

Lody o smaku piwa to prawdziwy hit tego lata. Tworzone na bazie najróżniejszych piwnych stylów stanowią idealne połączenie słodyczy i goryczki, co z pewnością przypadnie do gustu wielu Beerloversom. Chcecie poznać światowy rynek piwnych lodów? Zapraszamy do lektury!

CORONA ICE CREAM

Na pomysł stworzenia lodów „Corona”, dostępnych podczas wydarzeń sportowych, wpadła agencja marketingowa obsługująca browar. Produkt ten okazał się strzałem w dziesiątkę, choć oficjalnie nigdy nie trafił do sprzedaży detalicznej. My odnaleźliśmy jednak lody o smaku meksykańskiej „Corony” w jednej z lodziarni mającej swoją siedzibę na Brodwayu. Jeśli kiedyś uda się Wam tam trafić, koniecznie odwiedźcie Screme Gelato Bar :)

źródło: http://cargocollective.com

SKOL-FLAVORED ICE CREAM

Skol to kolejny browar, który wypuścił limitowaną serię lodów o piwnym smaku, dostępnych wyłącznie w wyselekcjonowanych barach Rio de Janeiro i São Paolo. Dostarczane w opakowaniach zaprojektowanych tak, by wyglądały jak puszki do piwa, robią wrażenie i z pewnością smakują wyśmienicie :)

źródło: http://eyesonbrasil.com

FROZEN PINT

Frozen Pint sprzedaje lody o nazwach, takich jak „Cinnamon Espresso Stout”, „Pumpkin Ale” i „Honey IPA” w wybranych sklepach detalicznych w Atlancie. Jak podkreśla producent tych wyjątkowych lodów, smak piwa jest w nich najważniejszy, a owocowe dodatki tylko go podkreślają.

źródło: http://bevforce.com

THE BREWERS COW

Trzech młodych mężczyzn postanowiło otworzyć swój biznes i zająć się produkcją lodów o smaku piwa. W ten sposób narodziły się trzy niepowtarzalne warianty: lody o smaku Samuel Adams Black Lager, Dirty Penny Ale oraz Guinness Draught.

źródło: http://2paragraphs.com

CHOCOLATE CHIP COOKIE DOUGH ALE

Na koniec przedstawiamy nie lody o smaku piwa a piwo o smaku… lodów. Trunek powstał przy współpracy dwóch marek – browaru New Belgium i producenta lodów Ben & Jerry’s. W jego smaku wyczuwalna jest czekolada, wanilia i lodowa słodycz. Spróbowalibyście?

źródło: http://www.benjerry.com

GDZIE NA PIWNE LODY W POLSCE?

Poznaniacy mogą smakować lodów o smaku piwa Guinness w Wytwórni Lodów Tradycyjnych – najbardziej kultowej lodziarni w stolicy Wielkopolski. W Krakowie każdy beerloversowy turysta powinien zahaczyć o Delikatesową, gdzie serwowane są lody porterowe. Mieszkańcy stolicy piwne lody znajdą zaś w lodziarni o nazwie Ulica Baśniowa.

A Wy, jakich lodów o smaku piwa skosztowalibyście najchętniej?