Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

23 października 2017

Najbardziej eleganckie piwa świata

Ekstrawaganckie dodatki, głęboki kolor i koniecznie niezwykła oprawa. Dodajmy do…

0

Ekstrawaganckie dodatki, głęboki kolor i koniecznie niezwykła oprawa. Dodajmy do tego wysoką cenę i smak, który nie równa się z niczym innym. Poznajcie najbardziej eleganckie piwa świata – piękne, szykowne i pożądane przez największych smakoszy.

24 CARATS

Cena: około 215 zł

Piwo na wagę złota to piwo stworzone przez francuski browar i-Bière. Niepasteryzowane piwo górnej fermentacji wyróżnia nie tylko smak, ale przede wszystkim skład. Wzbogacono je bowiem płatkami 24-karatowego, jadalnego złota. Jak przekonują twórcy tego wyjątkowego piwa, niewielkie ilości złota, które w nim znajdziemy, neutralizują jony dodatnie wytwarzane przez nasz organizm pod wpływem stresu. Absorbując złoto, organizm emituje jony ujemne, co przekłada się na nasze lepsze samopoczucie.

W pierwszym roku sprzedaży browar wyemitował zaledwie około 3 tysięcy butelek piwa 24 Carats o pojemności 0,75 l.

źródło: http://www.extravaganzi.com

ANTARCTIC NAIL ALE

Cena: około 3000 zł

To prawdopodobnie najdroższe obecnie piwo świata. Niebotyczna kwota, jaką musimy zapłacić za butelkę tego złocistego trunku, ma jednak swoje uzasadnienie. Do jego produkcji używa się bowiem najczystszej i najstarszej (nienaruszonej przez niszczycielską działalność człowieka) wody pochodzącej z antarktycznych lodowców.

Równie cenna co woda (stanowiąca 90% składu piwa) jest receptura, oparta na tradycyjnym przepisie kultowego piwa Nail Ale. W sumie do sprzedaży trafiło jedynie 30 butelek antarktycznego trunku, a pieniądze z ich sprzedaży przekazano fundacji „Sea Shepherd”, która zajmuje się ochroną wielorybów. Połączenie przyjemnego z pożytecznym wyszło twórcom piwa na dobre, bowiem ostatnia butelka antarktycznego piwa sprzedała się za rekordową kwotę niemal 3 tys. zł.

źródło: pinterest.com

CROWN AMBASSADOR RESERVE

Cena: 300-3000 zł

To jedno z najdroższych piw na świecie pochodzi z Australii. O jego smaku stanowi wyjątkowy proces produkcji. Wystarczy wspomnieć, że zanim dotrze do konsumenta w wielkim czarnym pudełku wypełnionym aksamitem, najpierw spędza rok w dębowej beczce. W kolejnym etapie przelewa się je do eleganckiej butelki kształtem przypominającej butelkę od szampana. Jako ciekawostkę warto dodać, że butelka z każdego rocznika tego wykwintnego trunku wysyłana jest królowej Elżbiecie II.

źródło: http://au.blouinartinfo.com

KORMORAN IMPERIUM PRUNUM

Cena: 20-30 zł

Polski akcent, który podbija światowy rynek. Olsztyńskie piwo umieszczono na liście 20 najlepszych piw świata ubiegłego roku, sporządzonej przez specjalistyczny serwis RateBeer.com. Polski porter warzony jest z użyciem słodu jęczmiennego i wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna – Suski Sechlońskiej. Okrzyknięto go już królem polskich piw porteru bałtyckiego. Niestety, dostępność tego piwa pozostawia wiele do życzenia.

źródło: http://browarkormoran.pl

Czy jest takie piwo, którego skosztowalibyście z chęcią, pomimo zwalającej z nóg ceny? Dla którego przemierzylibyście świat w poszukiwaniu ostatniej, dostępnej zwykłym śmiertelnikom butelki?