Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

17 lutego 2014

Najdroższe piwa świata

Rozbijcie swoje świnki skarbonki, zlikwidujcie lokaty na studia, zapożyczcie się

0

Rozbijcie swoje świnki skarbonki, zlikwidujcie lokaty na studia, zapożyczcie się u babci! Oto nadchodzi zestawienie 5 najdroższych piw świata!

Luksus i bogactwo zazwyczaj kojarzy nam się z kosztowaniem szampana lub starego wina na prywatnej łodzi. Co powinien popijać prawdziwy beerlovers, cierpiący na nadmiar gotówki? Mamy dla Was kilka ciekawych propozycji piw z najwyższej półki cenowej :) Z naszego innego artykułu dowiecie się, że piwo z powodzeniem może zastąpić szampana nie tylko w kwestii ceny, ale również smaku.

CROWN AMBASSADOR RESERVE LAGER

Na pierwszy rzut idzie „taniocha” czyli Crown Ambassador Reserve Lager. Cena waha się od 90$ do nawet 800$. Widełki dość szerokie, dlatego w zestawieniu bierzemy pod uwagę najtańszą opcję. Za tę cenę dostaniecie 750 ml piwa opakowanego w bardzo stylową butelkę, która z kolei mieści się w jeszcze bardziej stylowym pudełku. Tylko ten nasz otwieracz z dyskontu jakoś nam nie pasuje. ;)

CROWN AMBASSADOR

Źródło: http://www.ealuxe.com/

 

SCHORSCHBRÄU SCHORSCHBOCK 57

Na czwartym miejscu znalazło się piwo, które już powinniście znać z zestawienia najmocniejszych piw świata. Mocno kopie zarówno w głowę jak i w nasz portfel. Cenę 275 zielonych można tłumaczyć tym, że powstało zaledwie 36 butelek, a piwo samo w sobie to naprawdę duży kaliber. Do tego elegancka skrzyneczka i nietypowa numerowana butelka.

SCHORSCHBOCK 57

 

Źródło: http://static3.therichestimages.com/

CARLSBERG JACOBSEN VINTAGE NO. 1

Na trzecim miejscu znalazł się Carlsberg? Przecież ostatnio promocja była? Tak! Carlsberg, ale nie byle jaki. W zestawieniu najdroższych piw świata znalazła się wyjątkowa seria Jacobsen Vintage. Pierwsza seria ukazała się w 600 egzemplarzach i kosztowała 400$ za butelkę. Kolejne edycje tej serii również były bardzo kosztowne. Na koniec zła wiadomość. Piwo sprzedawane jest tylko w Danii. Z drugiej strony, jeśli możemy sobie pozwolić na browar za 400 dolców, to bilet do Kopenhagi nie będzie stanowić problemu. :)

CARLSBERG JACOBSEN

Źródło: http://www.ealuxe.com/

BREWDOG END OF HISTORY

To nie koniec historii, to dopiero drugie w kolejce najdroższe piwo świata. End of History jest prawdziwym rarytasem wśród piw. Powstało tylko 11 sztuk w cenie 765$. Najciekawsze jest jednak opakowanie, które może przyprawić o dreszcze. Butelka Brewdog End Of History „ubrana” jest w futerko z wiewiórki, które skrywa trunek o mocy 55% alkoholu. Powstało w wyniku „wyścigu zbrojeń” browarów i przez jakiś czas było najmocniejszym piwem na świecie.

BREWDOG

Źródło: http://www.brewdog.com

ANTARCTIC NAIL ALE

Cena tego antarktycznego piwa zaczyna się od 800$ do 1815$ dolarów za butelkę! Kupując Antarctic Nail Ale nie tylko wydajemy kupę kasy, ale także pomagamy ratować wieloryby! Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na ratowanie środowiska morskiego. Możecie się przez chwilę poczuć jak główny bohater filmu „Uwolnić Orkę” ;) Free Willy! Piwo wyprodukowane w liczbie 30 butelek, sprzedawane było na aukcjach internetowych. Co jeszcze je wyróżnia? Może fakt, że jest produkowane na bazie wody pochodzącej z lodowców Antarktyki.

ANTARCTIC NAIL Źródło: http://mentalfloss.com/