Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

19 października 2015

Najlepsze gry na piwną imprezę

Growe imprezy i piwo idą ramię w ramię od czasów

0

Growe imprezy i piwo idą ramię w ramię od czasów pierwszej gry z trybem dla wielu osób. Wybieramy tytuły pozwalające podtrzymać tę chlubną tradycję.

Seria Gears of War (Xbox 360)

Gears of War

Źródło:http://vignette4.wikia.nocookie.net

Seria Gears of War pozwala przeciąć najlepszego kumpla na pół piłą mechaniczną bez odstawiania butelki z piwem i z minimalnym uszczerbkiem dla przyjaźni (choć nie obejdzie się bez wyzwisk). Jeśli istnieje dla gry imprezowej lepsza rekomendacja, to gdzieś mi umknęła.

Serie FIFA/NBA 2K/NHL (każdy sprzęt, jaki przyjdzie Wam do głowy)

Fifa

Źródło: http://www.fifplay.com

Już samo oglądanie porywającego meczu to przepis na udaną piwną imprezę, lecz prawdziwe emocje zaczynają się, gdy gole/wsady/bójki na boisku/korcie/lodowisku zależą od zgromadzonych na kanapie. Zaproszone na posiadówkę panie niekoniecznie będą zachwycone z wyboru gry sportowej, ale przecież mundial/play-offy NBA/Puchar Stanleya same się nie wygrają.

Towerfall Ascension (PlayStation 4)

Towerfall Ascension

Źródło: http://cf.shacknews.com

Przepis na dobrą grę imprezową jest prosty, ale niewielu udaje się wysmażyć z niego danie i smaczne, i sycące. W recepturze znajdziemy na pewno prostotę, tak by każdy w mig pojął zasady i nie musiał już potem zaśmiecać nimi głowy. Frajdę, by gra potrafiła utrzymać przy sobie uczestników piwnej imprezy i zamienić kanapę w główny jej punkt. Nie może także zabraknąć wchodzenia na ambicję i zagrzewania graczy do zaciętej rywalizacji, którą najlepiej pobudzać przecież w gronie najbliższych znajomych.

TowerFall Ascension trafia celnie wymierzoną strzałą (bo wiecie, to gra o pojedynkach łuczników) we wszystkie z tych składników.

Mortal Kombat (PlayStation 3, Xbox 360)

Mortal Kombat

Źródło: http://gamerinvestments.com

Bijatyki to od zawsze kanon gier na imprezy, a wśród tytułów pozwalających bezkarnie okładać znajomych na szczycie od lat utrzymuje się zwłaszcza jeden – Mortal Kombat. Gra za sprawą swojej brutalności atrakcyjna także dla postronnych obserwatorów, a systemem walki trafiająca zarówno do laików, jak i weteranów.

Portal 2 (PlayStation 3, Xbox 360)

Portal 2

Źródło: http://maryvillepawprint.com

Przyjęło się, że gra na imprezę nie powinna wymagać od graczy myślenia. Jednak studio pokroju Valve może pozwolić sobie na wszystko, a przy okazji Portala 2 zrobiło grę nie tylko zmuszającą do gimnastyki mózgownicy, ale i świetnie bawiącą kameralne grono. W zabawie portalami Chmiel może tylko pomóc.

Seria Dance Central (Xbox 360, Xbox One)

Dance Central

Źródło: http://assets1.ignimgs.com

Tańczyć każdy może, a czy wychodzi mu to trochę lepiej, czy trochę gorzej oceni skrupulatnie czujnik Kinect stojący pod telewizorem. Czasy rozwijania na podłodze maty z Dance Dance Revolution minęły bezpowrotnie, teraz konkursy tańca na piwnych imprezach rozstrzyga się w oku kamerki i przy Dance Central. Przepastna lista utworów sprawia, że każdy znajdzie na niej coś dla siebie, a piwo niezawodnie zadba o brak tremy. Nie liczcie jednak na okazję do zatańczenia “wolnego”.

Singstar (PlayStation 3, PlayStation 4)

Singstar

Źródło: pssite.com

Singstar zamienił się z gry w dostępną z poziomu menu konsol Sony aplikację, pozwalającą śpiewać do smartfona (co eliminuje potrzebę zakupu mikrofonów). Pozostaje dokupić interesujące nas utwory. Pozostaje jedynie zaopatrzyć się w piwo i rozgrzać struny głosowe.