Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

3 lipca 2017

Najlepsze ogródki piwne

Zapraszamy na przegląd bez ogródek!

0

Piwne ogródki stwarzają niepowtarzalną atmosferę, dzięki której ulubiony trunek Beerloversów smakuje jeszcze lepiej. Mogą stanowić pełną zieleni oazę spokoju lub centrum rozrywki, w którym spotkamy się ze znajomymi. Przygotowaliśmy zestawienie uroczych miejsc, które urzekają swoim klimatem.

PRAGA OGRÓDEK LETNÁ

Jeżeli wybieracie się do stolicy Czech, to warto zajrzeć do Letenskiego parku, gdzie znajduje się piwny Ogródek Letná. Imponujące jest przede wszystkim jego położenie. Siedząc przy stoliku i popijając zimne piwo, możemy podziwiać z góry praską starówkę i rzekę Wełtawę. Widok nocą jest z pewnością powalający.

źródło: https://bluenosetraveler.wordpress.com

LONDYN PEOPLE’S PARK TAVERN

Ogródek tego pubu, w którym znajduje się również browar, położony jest w sercu parku Victoria. Miejsce na zewnątrz jest czynne cały rok zimą ogródek jest przykrywany i podgrzewany. Małe altanki sprawiają, że miejsce zyskuje na przytulności.

źródło: http://peoplesparktavern.pub/

CINCINNATI MECKLENBURG GARDENS

Ogródek Meklenburski został założony w 1865 r. i jest najstarszym ogródkiem piwnym w Cincinnati. Współwłaściciel tego miejsca wspominał, że niegdyś gromadzili się tu niemieccy emigranci, aby dowiedzieć się więcej o amerykańskim ustroju politycznym.

źródło: http://www.travelandleisure.com

Zamiast rozmów o polityce przy piwie, zdecydowanie bardziej chcielibyśmy delektować się nim w ciszy pod tymi stuletnimi winoroślami.

Ciekawostka
W Cincinnati corocznie odbywa się festiwal Oktoberfest.

OXFORD THE TROUT INN

The Trout Inn to znany, angielski pub nad Tamizą. Mieści się w zabytkowym budynku wzniesionym w XVII wieku. Uroku dodaje mu porastająca go roślinność. W takie miejsce warto wybrać się nawet w pojedynkę, by przy piwie móc podziwiać historyczny budynek i w zadumie popatrzeć na Tamizę. Panowie, to także idealne miejsce na randkę ;).

źródło: deborahburrows.com.au

Ciekawostka
W 2001 r. w Trout Inn pojawił się prezydent USA, Bill Clinton, wraz ze swoją córką Chelsea.

FILADELFIA FRANKFORD HALL I SPRUCE STREET HARBOR PARK

Najbardziej upodobaliśmy sobie Filadelfię, w której znaleźliśmy dwa wyjątkowe ogródki. Zacznijmy od hali Frankford, której ogród został w większości zbudowany z materiałów z opuszczonego magazynu. Daje się tu wyczuć industrialny, fabryczny klimat. Założycielem tego miejsca jest restaurator Stephen Starr, według którego piękno piwnych ogródków tkwi w tym, że ludzie mogą tu pośmiać się, pojeść i nacieszyć się obecnością znajomych.

źródło: hiddencityphila.org

Drugie miejsce to Spruce Street Harbor, będący letnią atrakcją Penn’s Landing, czyli przybrzeżnej części Filadelfii, ulokowanej wzdłuż rzeki Delaware.

źródło: visithphilly.com

Park zyskuje magiczną atmosferę nocą, kiedy rozświetlają go tysiące kolorowych świateł. Znajdziecie tu hamaki, parasole, leżaki, pyszne jedzenie, różnego rodzaju piwa i… pływające ogródki piwne! Zdjęcie nie oddaje pełnej atmosfery tego miejsca, dlatego zobaczcie, jak to wygląda na filmie.

Który ogródek Waszym zdaniem jest najlepszy?