Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

25 września 2013

Najlepsze piwne etykiety

Plemniki, goryl w spodniach z rekina i zapaśnicze maski. To

0

Plemniki, goryl w spodniach z rekina i zapaśnicze maski. To nie bal przebierańców tylko przegląd najdziwniejszych, odjechanych i śmiesznych etykiet na butelkach piwnych. Twórczość browarów nie zna granic i czasami wydawać się może dość absurdalna, ale kto by nie chciał spróbować piwa z etykietą przedstawiającą żółwia zbierającego dynie? Poznajcie najciekawsze etykiety piwne z całego świata. 

ETYKIETY PIWNE – ZAPAŚNICZA MASKA

Cervecería Sagrada

Źródło: http://www.joseguizar.com/Cerveceria-Sagrada

Piwne etykiety nie muszą być nudne! Zamiast zwykłej etykiety na butelce piwa Cervecería Sagrada znajdziemy zapaśniczą maskę. Autorem tego niecodziennego dzieła jest Jose Guizar z Meksyku. Zainspirował się on postacią ‘lucha libre’ czyli meksykańskiego zapaśnika. Spróbujmy swoich sił w walce z legendą wrestlingu. ;)

ŚMIESZNE PIWNE ETYKIETY – GORYL REKINOPORTY

 Shark Pants Beer

Źródło: http://naptownbeer.files.wordpress.com

Jako dzieci kolekcjonowaliśmy kapsle, więc może teraz warto zacząć zbierać piwne etykiety? Sponge Bob Kanciastoporty może czuć się zagrożony. Jego rywal to goryl w spodniach z rekina! Ta dość niecodzienna grafika znajduje się na etykiecie piwa Shark Pants Beer. Jeśli niecodzienne spodnie są niewystarczające, by przekroczyć granicę absurdu, dodajmy do nich tęczowe szelki oraz pasek z napisem ‘#1DAD’ (z ang. „najlepszy tata”). Tak, ta piwna etykiety to zdecydowany hit!

ORYGINALNE ETYKIETY PIW – PUMPKIN PIW

Pumpkin Fest

Źródło: http://terrapinbeer.com

Zdarza się, że etykiety piw sporo mówią nam o samym piwie. Tak jest w przypadku Pumpkin Fest – to piwo znajdujące się w ofercie małego browaru Terrapin Beer Co. Jeśli w jego logo znajduje się żółw, to także na etykiecie nie mogło go zabraknąć. Dynie nie tylko stanowią tło samej etykiety, ale również są wyczuwalne w smaku piwa, ponieważ to z ich dodatkiem jest ono warzone.

ODJECHANE ETYKIETY PIWNE – PLEMNIKI

 

Homunculus

Źródło: http://smuttynose.blogspot.com

Homunculus to kolejna pozycja w zestawieniu. Piwo warzone przez Smuttynose Brewing Co., to seria sezonowa z dość nietypową etykietą. Na butelce umieszczono plemniki z ludzkimi twarzami, co u niektórych może budzić mieszane odczucia. Miejmy nadzieje, że osoby na etykiecie użyczyły tylko swojego wizerunku ;)

BITTER AMERICAN

Bitter American

Źródło: http://www.theispot.com

Na zakończenie zestawienia dowód na to, że nie tylko butelkowe etykiety mają nietypowy design. Na puszce piwa Bitter American znalazła się małpa w stroju astronauty. Ciekawe, czy spożycie piwa gwarantuje kosmiczne wrażenia?