Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

1 grudnia 2013

Najlepsze sposoby na kaca

Objawy kaca? Postanowiliśmy zebrać najskuteczniejsze sposoby na kaca. Alkohol – tylko dla pełnoletnich.

0

“Dzień po” jest zawsze najgorszy, organizm w nastroju mało towarzyskim, po prostu kosmiczne osłabienie… I w tym momencie leci ta piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=fOvQ1Dqeryo
“to taki stan, kiedy byle reklama zmusza do płaczu”. Dokładnie tak, Franz…

 

Sposoby na kaca kac piwo

 

Objawy kaca znacie doskonale, nie będziemy ich opisywać. Postanowiliśmy natomiast zebrać najskuteczniejsze sposoby na kaca. Jeśli macie swoje metody, dopiszcie je koniecznie w komentarzach. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać, a możecie uratować niejedno istnienie ;) – w końcu u każdego z nas działa inna metoda na kaca, która okazuje się najlepsza.

NAJLEPSZE SPOSOBY NA KACA Z CAŁEGO ŚWIATA

Oprócz domowych sposobów na kaca, o których nieco później… próbowaliśmy także metod z innych części świata, a nuż widelec Wam się przydadzą? We Włoszech standardowo na kaca podawana jest mocna, czarna kawa z solą…(nam to nie pomogło, wręcz przeciwnie); Rumuni i Turcy polecają swojską zupę krem z czosnkiem, solą i gęstą śmietaną (jest pyszna); Japończycy z kolei marynowane śliwki (ktoś próbował?). Najohydniejszym sposobem z jakim się spotkaliśmy był nowozelandzki wynalazek: ciasto faszerowane mielonym mięsem i serem (blah).

nigdy więcej piwo

Zdecydowanie bardziej wolimy zaprzyjaźnić się z mleczną czekoladą…W weekend w Korei dostalibyśmy pewnie pyszną “zupę z żołądków” z dodatkiem byczej krwi, kapustą i warzywami. ;) Yummy, nic tylko brać dokładkę. No cóż – różne kraje, różne metody. Niestety nie każda narodowa „najlepsza metoda na kaca” nas przekonuje.

RÓWNOWAGA ELEKTROLITÓW – NAJLEPSZA METODA NA KACA

Wyrównajmy równowagę elektrolityczną na wszelkie sposoby! Zaczynamy! Najlepsze sposoby na kaca, czyli redakcyjny poradniczek:

Gdy nie możecie już patrzeć na alkohol, wypijcie wodę z ogórków kiszonych, a jeśli nie macie jej akurat pod ręką, pomoże kogel-mogel. No…ewentualnie sok pomidorowy (moc potasu niech będzie z Wami!). Redakcyjny kolega wspominał, że zjedzenie banana (również bogatego w potas) może dać całkiem niezłe rezultaty i jego zdaniem to jest właśnie najlepsza metoda na kaca. Postawcie na fruktozę, herbata z dwiema, trzema łyżkami miodu przyspieszy rozkład aldehydu octowego, a przecież o to chodzi. Sprawę ratuje także rosół od babci!

Nie zdziwcie się, jeśli będziecie dużo siusiać. Alkohol rozkłada znajdujący się w wątrobie glikogen i usuwa go z organizmu wraz z moczem. Niższy poziom glikogenu może wywołać uczucie zmęczenia i słabość. Raczej nie wspomagajcie się żadnymi lekami, typu aspiryna czy ibuprofen.

boląca głowa piwo

Ale nade wszystko zmuście się, żeby wstać z łóżka i wziąć prysznic, to pomaga od razu. Inny, dobry sposób na kaca to oczywiście picie dużej ilości wody, najlepiej niegazowanej mineralnej. Ulgę przyniesie też mocno jonizowany napój izotoniczny. Gdy jest bardzo źle, chociaż niektórzy na sam widok alkoholu mają odrzut na drugi koniec pokoju, warto wypić klina.

Metody na kaca można byłoby mnożyć w nieskończoność – chyba jednak lepiej zapobiegać niż leczyć…jak to zrobić skutecznie? Dowiecie się w kolejnym artykule :)