Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

30 sierpnia 2019

Żubr działa na rzecz zagrożonych gatunków

Ciekawa inicjatywa marki Żubr

0

Marka Żubr postanowiła przyłączyć się do walki na rzecz ochrony przyrody i wystartowała z nietypową akcją promocyjną. Z butelek i puszek zniknie dobrze znany wszystkim symbol żubra, a w jego miejsce pojawią się reprezentanci gatunków zagrożonych wyginięciem – wilk, ryś oraz sóweczka.

Zmiana na etykiecie to efekt współpracy marki z fundacją WWF Polska, której celem jest ochrona środowiska naturalnego. Ponadto Żubr zobowiązał się do przekazania organizacji 1 000 000 zł na wsparcie programów ochronnych tych gatunków.

„To od nas ludzi zależy, czy będziemy żyć w świecie, w którym będzie także miejsce dla przyrody i jej mieszkańców, czy jedynym drapieżnikiem zostaniemy my. Wilk to gatunek, który był na skraju wyginięcia, rysiowi nizinnemu nadal to grozi, a dom sóweczki ginie na naszych oczach. Cieszymy się, że marka Żubr razem z nami zawalczy o przetrwanie tych gatunków” mówi prezes fundacji WWF, Mirosław Proppé.

Najnowsza kampania Żubra jest pierwszym tego typu działaniem na tak dużą skalę. Browar od wielu lat jest też sponsorem Białowieskiego Parku Narodowego.