Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

26 września 2013

Nietypowe piwa świata

Pomysłowość ludzka nie zna granic, szczególnie jeśli chodzi o piwo.

0

Pomysłowość ludzka nie zna granic, szczególnie jeśli chodzi o piwo. Browary z całego świata prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej zaskakujących odmian i smaków. Przedstawiamy Wam kilka piw, obok których trudno przejść obojętnie.


ELEPHANT DUNG BEER – TYLKO DLA ODWAŻNYCH

Elephant Dung Beer

 

Na rynku dostępnych jest już wiele dziwnych piw, ale piwo z ziaren kawy wydalonych przez słonia przebija wszystko! To ekstremalnie nietypowe piwo powstało w japońskim browarze Sankt Gallen i co ciekawe pierwsza partia sprzedała się w ciągu kilku minut. Jedna butelka w przeliczeniu na złotówki kosztuje około 335 złotych. Wysoka cena odzwierciedla specyficzny i kosztowny proces produkcji. Na 33 kilogramów kawy podanej słoniowi odzyskuje się tylko jeden kilogram.

Kto chciałby spróbować? ;)

 


Mamma Mia Pizza BeerMAMMA MIA PIZZA BEER – DLA OSZCZĘDNYCH

Wbrew pozorom to wcale nie Włosi wpadli na pomysł produkowania piwa o smaku pizzy, ale sprytni i oszczędni Amerykanie. Właściciele pizzerii, Tom i Athena Seefurth nadmiar składników do przygotowania pizzy, postanowili użyć do produkcji piwa! Dodanie posiekanych ziół i kawałków pomidorów do złotego trunku niektórzy piwosze mogą uznać za akt profanacji, ale fani włoskiej kuchni mogą być zadowoleni. Coś nam mówi, że niemal każdy po pierwszym łyku ma ochotę krzyknąć “Mamma Mia”… ;)


VOODOO DOUGHNUT BACON MAPLE ALE – DLA LUBIĄCYCH KONTRASTY

Voodoo Doughnut Bacon Maple AlePołączenie bekonu z syropem klonowym w piwie sprawia, że piwnym ortodoksom spadają kapcie z wrażenia, a wegetarianie krzywią się z obrzydzenia. Jeśli jednak lubicie nieoczywiste zestawienia smaków, to śmiało możecie sięgnąć po różową butelkę piwa z amerykańskiego browaru Rogue. Producent zaleca picie go z wieprzowiną lub ciastkami, więc jest w czym wybierać. ;)

źródła grafik: blog.cookingchanneltv.com – facebook.com/mammamiapizzabeer – hiconsumption.com