Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

9 maja 2016

O maj… beer

Musimy Wam się do czegoś przyznać. Lubimy testować nowe piwa i mówić Wam o tym. I maj też lubimy, czego piwny dowód znajdziecie w artykule.

0

Rok 2015 przyniósł 1050 piwnych premier z polskiego podwórka. Przyznacie, że ta liczba może przyprawić o zawrót głowy nawet tych, którzy nic nie pili. Zobaczmy zatem, co dzieje się u naszych piwowarów w ostatnich tygodniach

NA POCZĄTKU BYŁ ŻUBR

Kwiecień plecień, bo przeplata, trochę zimy trochę piwnych nowości. Na wiosenne prażenie na słońcu dobrze sprawdzi się premiera z Dojlid – Prażubr. Niepasteryzowany lager o łagodnym smaku, tworzony według tradycyjnej receptury, jest – jak zapewniają producenci – wyrazem szacunku dla tego pradawnego strażnika puszczy. Spotkacie go nie tylko w pradawnych lasach – od maja wypasa się na półkach sklepowych.

packshot_darwin_small

GOTOWI NA TRIP?

Chcemy wam też  przybliżyć Tripadelic, czyli American Tripel uwarzone przez kooperację Browaru Trzech Kumpli z Piwnym podziemiem. To piwo w którym dużo się dzieje, mai się wręcz! Stąd fuzja belgijskiego Tripela i amerykańskiego rozmachu. Znajdziecie tu smak owoców egzotycznych, cytrusowych, nuty korzenne i biszkoptowe. Wszystko to zamknięte w butelce z etykietą przypominającą okładki psychodelicznych płyt Parliament Funkadelic. Niezły trip!

Niezły trip

Źródło: http://polskicraft.pl

GRANAT PIWNY

Ciekawostka
ciekawA co powiecie na taki piwny granat?
To koncepcyjny lager w aluminiowych puszkach, zapewniających odpowiednią temperaturę. Na pewno można by się było przy nim nieźle rozerwać.
Źródło: http://payload.cargocollective.com

Wybuchowa informacja, dla wszystkich którzy nie stronią od eksperymentów i piw smakowych. Popularny – zwłaszcza wśród płci pięknej – Redd’s, doczekał się niedawno egzotycznego wariantu Malina  Granat. Tym samym Redd’sowa rodzina ma 4 przedstawicieli i teraz ciepłe, wiosenne oraz letnie wieczory, spokojnie będzie można podsumować: do 4 razy sztuka!

Uwaga granat

Źródło: http://img.hurtidetal.pl


TAJEMNICA MAJÓW

Ciekawostka
Do wiosennych piw jest oczywiście jedynie słuszny soundtrack.
mqdefault

Na koniec mamy propozycję, która ze względu na nazwę wpisuje się idealnie w majową specyfikę, ale jest przy tym wytrawna i oryginalne. Piwo Majowe z Brofaktury, bo o nim tu mowa, prezentuje styl Mai Bock i jest jasną wersją Bocka, wyróżniającą się delikatnym aromatem słodowym i nutami prażonymi. Siedlecki specjał jest niefiltrowany oraz niepasteryzowany i może okazać się doskonałym uzupełnieniem piknikowych uczt i na pewno warto przetestować je na swojej majówce (a następnie dać znać w komentarzu, jak było).

Majowe jest fajowe

Źródło: http://brofaktura.pl