Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

21 września 2015

Oktoberfest nie tylko w Niemczech!

Oktoberfest to jedna z najbardziej charakterystycznych imprez, które odbywają się

0

Oktoberfest to jedna z najbardziej charakterystycznych imprez, które odbywają się u naszych zachodnich sąsiadów. Co jeśli powiemy Wam, że Oktoberfest jest świętowany w wielu miejscach na świecie? ;)

Niemiecki Oktoberfest był już u nas opisywany nie raz. Nie będziemy się więcej nad tym tematem rozwodzić. Jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze nie wiecie, co to za impreza, to odsyłamy do naszych poprzednich wpisów lub najlepiej do odwiedzenia imprezy. :) My zajmiemy się innymi edycjami tego eventu, które odbywają się niemal na całym globie – nawet w Hong-Kongu! Zdziwieni? My też podobnie zareagowaliśmy na tę wieść.

 Niemiecka tradycja

 

AZJATYCKIE OKTOBERFEST

Gdzie w Azji odbywają się lokalne edycje? Miejscówek jest całkiem sporo i to w krajach, które na co dzień nie kojarzą się z piwem, a tym bardziej z wielkimi piwnymi eventami.  Wietnam, Hong-Kong, Indie i nawet Sri Lanka raz w roku obchodzą święto piwa. Jednym z ciekawszych wydarzeń jest The Great Indian October Fest w Indiach. Impreza odbywa się od 2005 roku i, poza bawarskim piwem i potrawami, oferuje 16 dni zabawy przy świetnej muzyce. :) Z kolei w Hong-Kongu impreza organizowana jest nieprzerwanie od 1992 roku!

Oktoberfest w Hong-Kongu

Źródło: https://www.scmp.com

 

RESZTA ŚWIATA

Poza Monachium, gdzie impreza w ciągu dwóch tygodni gromadzi nawet 6 mln ludzi, największą popularnością cieszy się Kanada, Brazylia i USA. Na kanadyjskie Oktoberfest zawitało nawet 1,1 miliona odwiedzających. Jak widzicie, skala imprezy jest równie duża co w Niemczech. Brazylia pod tym względem również ma się dobrze. Liczba ponad 700 tysięcy uczestników mówi sama za siebie. :) W USA z kolei jest cała masa większych i mniejszych imprez pod sztandarem Oktoberfest. To akurat nas nie dziwi, ponieważ piwo w Stanach przeżywa istny renesans!

 

Australia w  tym temacie też nie odstaje od innych państw, szczególnie w kręgach studenckich. Niestety władze uczelni zakazały obchodów na terenie kampusów, a impreza przeniosła się w 2014 roku do Melbourne. W roku bieżącym z kolei została już zapowiedziana w Sydney. Na tym nie koniec. Na Oktobersfest możecie się też wybrać do RPA, Palestyny, Argentyny, Chile i Kolumbii. To gdzie w tym roku obchodzimy święto piwa? :)

Brazylijski Oktoberfest
Źródło: http://www.oktoberfest-brazil.com