Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

14 czerwca 2016

Piwa o nietypowych smakach

Czy jesteście gotowi na hardcorowy przegląd kliku z najbardziej zakręconych piw na świecie? Ostrzegamy, przy niektórych włos jeży się nie tylko na głowie!

0

Strange brew! – śpiewał przed laty o dziwnym, piwnym naparze Eric Clapton z zespołem Cream. Lata mijają, a w piwowarskiej alchemii wciąż tylko niebo jest limitem. Poznajcie kilka z najbardziej nietypowych piw świata.

PIWO Z BRODĄ

Nie mylicie się! Ten akapit traktuje o złotym napoju, który ma wiele wspólnego z włosami. Dokładniej z drożdżami pozyskanymi z brody Johna Maiersa, browarnika Rogue, który opracował recepturę Beard Bear. Ten American Wild Ale to naturalnie złoty grall wszystkich hipsterów i drwaloseksualnych, ale też wszystkich, którzy zbiorą się na odwagę, by golnąć coś od czego włos się jeży. Wystarczy powiedzieć, że kiedy oregoński browar wypuszczał Beard Bear w 2013 roku, lokalna prasa nawet o nim nie wspomniała, myśląc że to żart primaaprilisowy.

Piwo z brodą
Źródło: http://beerstreetjournal.com

CHMIELOWE UKĄSZENIE

Zacznijmy od tego, że Snake Venom to nie jest propozycja dla tych, którzy mają węża w kieszeni. 200$ za butelkę odstraszy co poniektórych, jak kobra spotkana na polnej drodze. Ale za tę cenę otrzymujemy piwo, które przez wielu uważane jest za najmocniejsze na świecie. I nie są to czcze obietnice – przy 67,5%, producent zaleca pić nie więcej niż 350 ml podczas jednego ‘ukąszenia’. Ten English Barleywine z browaru Brewmaster jest ekstremalny w każdym tego znaczeniu! O najmocniejszych piwach świata przeczytajcie też w obszernych tekstach na Beerlovers.pl – popełniliśmy pierwszą  i drugą część artykułu w tym temacie!

Jadowita butelka

Źródło: http://rick.besserdin.com

ŚNIADANKO W KENTUCKY

Podobno w żyłach mieszkańców stanu Kentucky płynie czysty Bourbon. Nie sprawdzaliśmy, wiemy jednak, jak wygląda ich śniadanie w płynnej formie. Kentucky Breakfast Stout, warzone jest przy użyciu kawy, a następnie przelewane do beczek po whisky i maturowane przez rok w odizolowanej jaskini. Nikogo nie namawiamy do takiej diety o poranku, ale przyznacie, że już sam proces tworzenia zasługuje na atencję.

Śniadanie made in USA
Źródło: https://lh6.googleusercontent.com

A jakie nietuzinkowe piwo jest Waszym ulubionym?