Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

1 czerwca 2015

Piwa ukraińskie, na które warto zwrócić uwagę.

Piliście kiedyś piwo ukraińskie? Zapraszamy Was w piwną podróż po

0

Piliście kiedyś piwo ukraińskie? Zapraszamy Was w piwną podróż po Ukrainie. Czy piwa naszych wschodnich sąsiadów są warte uwagi? Których najlepiej spróbować? Odpowiedzi poniżej!

 

LWOWSKIE PRZYSMAKI

Będąc we Lwowie musicie koniecznie spróbować specjałów z najstarszego ukraińskiego browaru, czyli Browaru Lwowskiego. Na początek jasny lager Lwowskie 1715, które swoją nazwę zawdzięcza właśnie dacie założenia browaru. Jest też polski akcent. Hrabia Stanisław Potocki zezwolił na zbudowanie przez jezuitów wspomnianego browaru. Wróćmy jednak do piwa. Na uwagę zasługują też Lwowski Biały Lew, czyli niefiltrowany pszeniczniak. Oryginalna receptura zapewnia owocowo-kwiatowe nuty i orzeźwiający słodowy smak. Szukacie czegoś mocniejszego? Proszę bardzo! Lwowskie Porter zaskoczy Was winnymi akcentami smakowymi i niepowtarzalnym orzechowym zapachem. Ekstrakt na poziomie 20% i 8% alkoholu robi swoje! Podobno to najlepszy porter w Ukrainie.

Lwów

SPECJAŁY Z  BROWARU CZERNICHOWSKIEGO

Białe Czernihowskie to pierwsze niefiltrowane piwo na rynku ukraińskim. Podobno jest absolutnym numerem 1 na tamtejszym rynku i cieszy się niebywałą popularnością. Za ziołowo-zbożowy zapach odpowiedzialne są słody jęczmienny i pszeniczny oraz dodatek kolendry. Drugą propozycją jakiej nie można pominąć jest Biała Noc – ciemne, niefiltrowane piwo o bogatym smaku i aromacie. Ponownie wyczujemy akcenty kolendry, ale tym razem w towarzystwie karmelowych nut. Ciekawostką Browaru Czernichowskiego jest fakt, że jednymi z założycieli i akcjonariuszy są bracia Kliczko. ;)

Kolendra

UKRAIŃSKIE PIWA RZEMIEŚLNICZE

Nie myślcie, że u naszych wschodnich sąsiadów nie da się napić dobrego piwa rzemieślniczego. Scena ukraińskiego kraftu ma się bardzo dobrze. Podróżując po Ukrainie szukajcie piw z browaru White Rabbit, który w swojej ofercie ma takie rarytasy jak np. Rye IPA. Jest jeszcze piwo Pravda Svyato z Browaru Pravda Beer Theatre, które maiło bardzo niecodzienna etykietę z podobizną Putina, ale w te wątki nie chcemy się już mieszać. Na koniec  wypada jeszcze polecić bardzo ciekawe piwa z browaru Mad BrewLads. Jeśli było Wam dane próbować piwa, z któregoś z wymienionych browarów, dajcie koniecznie znać w komentarzach! Jesteśmy Ciekawi Waszej opinii. ☺