Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

29 sierpnia 2014

Piwna impreza na fest. Beerfest 2014

Już za moment rozpocznie się czternasta edycja największej piwnej imprezy

0

Już za moment rozpocznie się czternasta edycja największej piwnej imprezy w Polsce – BeerFest 2014.

 

Nie wiedzieliście co robić w ostatni weekend wakacji? To już wiecie – jedziecie do Chorzowa, gdzie trwać będzie największa piwna impreza w Polsce. W zeszłym roku w BeerFeście uczestniczyła imponująca liczba blisko 80 tys. piwoszy, ale zapowiada się, że rekord zostanie pobity, bo organizatorzy przygotowali całą masę piwnych (i nie tylko!) atrakcji. A my też dokładamy do tego swoje trzy grosze. ;)

TYSKIE WARZONE NA FEST

Nie byłoby BeerFestu bez Tyskiego, które w końcu warzone jest na Śląsku. W tym roku przygotowywana jest specjalna partia tego piwa specjalnie z myślą o uczestnikach biesiady. Przez ostatnie tygodnie na www.tyskie.pl można było śledzić kolejne etapy powstawania złotego trunku (obecnie kończy leżakować), a rozlanie świeżo uwarzonego piwa będzie oznaczało, że czas zacząć BeerFest! Warto wiedzieć, że na imprezie będzie się piło specjalny wariant Tyskie Gronie 14-dniowe, które nie jest ani pasteryzowane, ani utrwalane w żaden inny sposób.

BIESIADA NA FEST

Piwo piwem, ale przecież trzeba jeszcze mieć gdzie je wypić. W tym roku poza powiększoną strefą biesiadną powstają dodatkowe nowoczesne strefy chillout z darmowym wifi. Każdy. Szykują się też interaktywne gry, które umilą czas, ale przede wszystkim pozwolą poznać kilka tajemnic wiązanych z warzeniem piwa. Wiadomo, że piwnej wiedzy nigdy za wiele. ;) Dużą, nową atrakcją będzie z kolei największy mobilny diabelski młyn, który stanie na terenie imprezy. Będzie można podziwiać z niego Chorzów z wysokości 30 metrów! Miłośników Śląska ucieszy z kolei specjalna strefa, której można będzie pograć w skata czy podszkolić się w gwarze.

beerfest

Źródło: mmsilesia.pl

 

ARTYŚCI NA FEST

Zacnie prezentuje się też oprawa artystyczna. Na scenie wystąpią największe gwiazdy śląskiej estrady – Mirek Szołtysek, Kamraty czy Teresa Waleriańska. Nie kojarzycie? Jeśli nie jesteście ze Śląska to wybaczamy. Za to L.U.C.a, Kaliber 44 czy Indios Bravos, którzy na Beerfeście również się pojawiają znacie na pewno. Oprócz tego pojawi się też między innymi wykręcona kabareciarska ekipa Łowcy.B.

KONKURS BEERLOVERS.PL NA FEST

Najlepsze zostawiliśmy jednak na koniec – konkurs, który wystartuje już 30 sierpnia! Przygotowaliśmy go z myślą o uczestnikach BeerFestu, więc jeśli będziecie na miejscu, to wystarczy wejść do niego z komórki, rozwiązać kilka prostych piwnych zadań i odpowiedzieć na pytanie. Każdego dnia (30-31 sierpnia) będzie można wygrać zestaw do warzenia piwa! Dzięki niemu raz na zawsze rozwiąże problem konieczności wychodzenia do sklepu po nowy zapas swojego ukochanego napoju! :)

BeerFest 2014