Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

23 lutego 2015

Piwne aplikacje na smartfona

Przygotujcie swoje smartphony na dawkę kilku niezbędnych aplikacji, które każdy

0

Przygotujcie swoje smartphony na dawkę kilku niezbędnych aplikacji, które każdy Beerlovers powinien posiadać. Tym razem nie będzie o grach jak w przypadku FIZ, tylko polecimy prawdziwe smartphonowe pozycje obowiązkowe!

RATEBEER

Na pierwszy ogień coś na kształt biblii Beerloversa. Niektórzy z Was pewnie kojarzą stronę ratebeer.com, która jest prawdziwą skarbnicą wiedzy o piwie. Jej mobilna apka nie odbiega od całego serwisu, ale po kolei. Możemy przeglądać rankingi według stylu, kraju oraz ogóle TOP 50 najlepiej ocenionych piw. Możemy zeskanować kod kreskowy z butelki i przeczytać co o danym piwie sądzą inni. Możemy też dodać własną recenzję. Możemy też zajrzeć do zakładki Events i zobaczyć jakie ciekawe imprezy nas czekają. Bardzo ciekawa jest też zakładka Places, gdzie na podstawie naszego położenia aplikacja zasugeruje nam ciekawe miejsce, gdzie możemy się napić dobrego piwa. ☺

Piwna encyklopedia

SPRAWDŹ PROMILE

To kolejna pozycja na naszej liście. Przyda się szczególnie w piątkowe wieczory. :) Dzięki aplikacji możecie poznać orientacyjny poziom alkoholu we krwi. Chcemy jeszcze raz podkreślić, że wynik jest orientacyjny! Jeśli będzie on niepokojący, dzięki aplikacji można łatwo zamówić taksówkę. Prawda, że genialne? :)

sprawdź promile

BEERADVOCATE I UNTAPPD

Te dwie powyższe aplikacje opiszemy razem. Spytacie dlaczego? Dlatego, że są one bardzo podobne do wyżej opisywanego RateBeer.  Oczywiście są w nich pewne różnice, ale sedno tych aplikacji jest to samo – ocena piw. Podobnie jak w RB w obu tych aplikacjach możemy zapoznać się z recenzjami poszczególnych piw i jest to główną funkcją aplikacji. Najbardziej rzucającą się w oczy różnicą są „socialowe” funkcje Untappd. Z pomocą aplikacji możemy dowiedzieć się co polecają nasi znajomi i mowa tu nie tylko o piwach, ale także miejscach, gdzie tego piwa możemy się napić. Która z nich jest lepsza? Oceńcie sami.

Untappd

Źródło: play.google.com

PUNKTUJ ZA BAREM

Jest jeszcze coś specjalnie dla osób po drugiej stronie lady, czyli barmanów. Dzięki niej możecie rywalizować  z innymi barmanami i zgarniać przy tym niezłe nagrody. Wszystkich tych, którzy za barem nie stoją też namawiamy do zabawy. Korzystać z niej może każdy. :) Użytkownicy na pewno ją docenią za możliwość tworzenia memów. Namówiliśmy Was? :)

punktuj za barem

TODAY’S BEER

Jeśli lubicie przyswajać piwne ciekawostki stopniowo, to  Today’s Beer jest idealne do tego celu. Cała „fajność” apki polega na codziennym dawkowaniu opisów i ciekawostek tylko jednego piwa. Fakt, że nie znajdziemy to tak obszernych opisów i recenzji jak w przypadku poprzedniczek, ale widok butelki w 360 stopniach trochę nam to wynagradza. Aplikację traktujemy bardziej jak chwilową rozrywkę niż kopalnię piwnej wiedzy, ale bardzo nam przypadła do gustu. :)

Piwo na każdy dzień

Źródło: itunes.apple.com

BEER?!

Na koniec jeszcze mały smaczek. Apka Beer?! jest banalnie prosta. Dodajemy znajomych do listy, których później możemy zaprosić na piwo. I już, to wszystko. :) Pomyślicie, że możne przecież zadzwonić lub napisać smsa i aplikacja nie jest nam do niczego potrzebna i tylko zajmuje miejsce na liście ikonek naszego smartphona. Też tak myśleliśmy do momentu, w którym zaczęliśmy wzajemnie wysyłać sobie zaproszenia na piwo. Nie sposób nie skorzystać z takiej okazji! ;)