Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

27 marca 2017

Piwne aplikacje

Poklikamy?

0

Aplikacje to wygodny sposób na wszystko. W wolnej chwili możemy zrobić zakupy, zaplanować
sobie wieczór, a nawet ułożyć plan treningowy. A do czego mogą przydać się Beerloverowi? Ocenianie piwa, pisanie recenzji, tworzenie list ulubionych trunków i wiele innych opcji czeka na Was w piwnych aplikacjach! Zobaczcie, które polecamy!

ARENA MIĘDZYNARODOWA

Portal ratebeer.com to zdecydowany lider, jeżeli chodzi o serwisy, gdzie możemy oceniać piwa. O jego prestiżu świadczą nie tylko miliony użytkowników, ale także gala, na której wręczane są medale dla najlepszych piw. Na stronie udzielają się użytkownicy z całego świata, którzy poddają ocenie niemal każde piwo, które pojawi się na ziemi!

źródło: http://ratebeer.appstor.io

Ratebeer posiada swoją aplikację. Jeżeli nie jesteście akurat przy komputerze, a szybko chcielibyście się podzielić opinią na temat któregoś trunku, to będzie to idealne rozwiązanie. Portal i aplikacja są międzynarodowe, przez co stają się ciekawym centrum dyskusji. Długa podróż autobusem? Polecamy poczytać zagraniczne recenzje o polskich piwach, aż ciepło się robi na sercu! 

POWÓD DO DUMY

Na dorocznej gali ratebeer królują amerykańskie piwa, którym rok 2016 przyniósł aż 209 medali. Dla Polaków również okazał się owocny, 17 zdobytych krążków dało im 4 miejsce pośród wszystkich krajów, które wzięły udział w konkursie.

 

BEERLOVER XXI WIEKU

TopBeer to polska aplikacja przeznaczona dla wszystkich miłośników złotego trunku. Jej przejrzystość sprawia, że nawet bardziej dojrzali pasjonaci nie będą mieć problemu z obsługą. Jedna z najprzydatniejszych funkcji to przycisk „chcę wypić”, dzięki któremu możemy tworzyć listy trunków, których chcielibyśmy spróbować. Nie ma mowy, że zapomnimy o jakimś piwku ;).

źródło: topbeer.pl

W aplikacji znajdziecie listę najlepiej ocenianych piw, która ułatwi Wam sklepowe dylematy. Jeżeli chodzi
o ocenianie, to możecie się ograniczyć do prostej punktacji od 1 do 5 oraz komentowania. Chcecie się poczuć
jak piwni sędziowie? Spróbujcie recenzowania według specjalistycznych kryteriów: aromatu, wyglądu, smaku, odczucia w ustach i ogólnego wrażenia.

PIWKUJ TO!

„Beer It” to również aplikacja dedykowana polskim użytkownikom. Jej atrakcyjność polega na tworzeniu swojej internetowej piwniczki. O co w tym chodzi? Za pomocą aplikacji możemy robić zdjęcia trunkom i je kolekcjonować.

źródło: https://www.facebook.com/beeritco/?fref=ts

Co więcej, jeżeli zrobimy fotkę, to aplikacja rozpozna trunek! Naszym oczom ukaże się karta piwa, na której znajdą się najważniejsze informacje: kraj produkcji, temperatura serwowania, przykład dopasowania do jedzenia i kilka innych.

GDZIE SIĘ NAPIĆ?

Jest kilka podstawowych akcesoriów, które powinno zabrać się w podróż. Jeżeli jesteście Beerloverami i wyruszacie do innego miasta, to powinniście mieć przy sobie telefon i aplikację ontap. Wystarczy, że wybierzecie miasto i już będziecie wiedzieć gdzie pójść na piwo.

źródło: https://play.google.com/

Po wyborze miasta, na ekranie telefonu wyświetlą się piwne miejscówki. Kliknijcie jedną z nich, a dowiecie
się co aktualnie leje się z kranów i uzyskacie podstawowe informacje o trunkach: cena, browar, stopień IBU i kilka innych.
Póki co w bazie znajduje się 150 miejsc, ale miejmy nadzieje, że aplikacja będzie się rozwijać do tego stopnia, że będzie można z nią zwiedzić całą Polskę!

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Nie da się ukryć, że piwko to pasja każdego Beerlovera, ale wszystko co dobre, należy przyjmować z głową.
Aplikacja „Sprawdź promile” posłuży Wam jako podręczny alkomat, dzięki któremu obliczycie ilość promili
we krwi oraz poznacie orientacyjny czas, kiedy będziecie mogli wsiąść za kółko.

źródło: https://play.google.com/

Jeżeli wynik wskaże, że to jeszcze za wcześnie, to za pomocą aplikacji bez problemu zamówicie taksówkę.
„Sprawdź promile” jest przydatna również, kiedy wybieracie się do innego kraju. W zakładce „Promile w Europie” znajdziecie informacje o dopuszczalnej ilości alkoholu we krwi w różnych krajach Europy.

To jak Beerloversi, na którą apkę się zdecydujecie?