Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

Jak stworzyć lodowy kufel do piwa, dzięki któremu nasz trunek dłużej pozostanie schłodzony? Specjalnie na takie okazje przygotowaliśmy dla Ciebie kufel lodowy, dzięki któremu będziesz cieszyć się idealnie zimnym piwem.

LODOWATY KUFEL DO PIWA

Zbliża się domówka i chcesz zaskoczyć swoich znajomych? Zaserwuj im lodowaty kufel piwa. Z całą pewnością będą oni zaskoczeni i zasypią Was całą masą pytań dotyczących tego oryginalnego gadżetu. Przygotowanie takiego kufla wcale nie jest trudne i mamy nadzieję, że spróbujecie tego w domu!

JAK ZROBIĆ LODOWY KUFEL DO PIWA

Kufel lodowy wykonany jest z przezroczystego plastiku, a między jego ściankami znajduję się płyn (również przezroczysty), który później zamarznie, a dzięki temu piwo dłużej będzie schłodzone. Dlaczego plastik? Wiemy, że niektórym może się teraz wydawać, że nie jest to zbyt ciekawe rozwiązanie, jednak gdybyśmy zastąpili plastik szkłem – lodowy kufel po prostu rozleciałby nam się na drobne kawałki.
Lodowy kufel ma pojemność 600 ml, więc możemy w nim zmieścić dwa małe piwa, bądź trochę więcej niż znajdziemy w standardowej butelce. Kufel lodowy wstawiamy do zamrażarki na jakieś trzy godziny – po tym czasie przezroczysty płyn zamarznie i da nam wrażenie, że kufel został pokryty gładką, lodową masą.

Co stanie się kiedy nalejemy do niego piwa? Ciepłe piwo szybko się schłodzi, a z kolei zimne – dłużej pozostanie schłodzone. Całość możecie zobaczyć na poniższym filmiku. Mamy nadzieję, że kufel lodowy przypadnie Wam do gustu.

 

Autor: Beerlovers.pl
Data: 17 listopada 2014
Beerlovers na YouTube
4pkt

Oglądaj piwny kanał

Subskrybuj (413)