Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

8 lutego 2017

Piwne kosmetyki?

Czas na odpoczynek z piwnym aromatem.

0

Postanowiliśmy się zrelaksować i odpocząć. Ale w żadnym wypadku nie zamierzamy odpoczywać od piwa, wręcz przeciwnie, to ono pomoże nam się odetchnąć. Dobrze działa na skórę, włosy i paznokcie, a także zawiera witaminy i mikroelementy. Czy da się to wykorzystać w branży kosmetycznej? Odprężcie się i poczytajcie.

PIWO WARTE ŚWIECZKI

Jedną z rzeczy, za które cenimy piwo to jego piękny zapach, który wprawia nas w rozkosz jeszcze zanim go spróbujemy. Niuchamy kilka razy, by rozróżnić aromaty i nuty i zaspokoić nasz węch. Niechętnie rozstajemy się z tym zapachem, ale znaleźliśmy rozwiązanie, by towarzyszył nam na dłużej.

źródło: www.beerloved.com

To piwne świeczki od Swag Brewery, dzięki którym zapach piwa będzie unosił się przy pomocy płomienia i rozprowadzał po pomieszczeniu. Doprecyzujmy, że nie chodzi o woń rozlanego piwa, która unosi się w kiepskich lokalach, ale o piękne bukiety  niecodziennych piwnych kompozycji. Wystarczy spojrzeć na ofertę sklepu, który sprzedaje takiego rodzaju świece: śniadaniowy stout, tropikalny lager czy waniliowy porter. Przy okazji obudzicie w sobie duszę romantyka.

PIŁEŚ? NIE, BRAŁEM PRYSZNIC

W ofercie Swag Brewery znajdą się również piwne mydła, ale nie jesteśmy przekonani, czy chcielibyśmy, żeby nasze dłonie pachniały piwem. Nawet jeśli miałby to być aromat  miodowego pilsnera…Z drugiej strony, nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby takie mydełka znajdowały się w łazienkach pubów.

źródło: mulpix.com/ipomau

Chmiel jest skutecznym środkiem przeciw wypadaniu włosów i łupieżowi, a domowe sposoby mówią nawet o płukaniu włosów piwem. Są jednak lepsze sposoby. Czeski sklep Manufaktura posiada w swojej ofercie kosmetyki mające zapewnić warunki domowego spa. Wśród nich znajdują się również te z dodatkiem piwa. Jest żel pod prysznic, szampon. olejek do kąpieli, balsam do włosów, a nawet krem po goleniu. Stosując te specyfiki pamiętajcie, że piana zdecydowanie nie nadaje się do degustowania.

PIWNA KĄPIEL

Kiedyś można było pomarzyć o wycieczce do Pragi i do piwnego spa, gdzie cały dzień kręciłby się wokół piwa. Dzisiaj takich ośrodków mamy kilka na terenie Polski. Co oferują  i czym jest piwna łaźnia?
W zależności od miejsca, oferty nieco się różnią, ale obowiązkowym punktem wypoczynku w takim miejscu jest kąpiel w piwie. Nie jest to najwyższa forma hedonizmu każdego Beerlovera, ale wspaniały zabieg relaksacyjny. Chmiel pielęgnuje skórę i ma właściwości antybakteryjne, słód zapobiega starzeniu się skóry, a zawarte w nim polifenole wspomagają mikrokrążenie, z kolei drożdże zawierają witaminy z grupy B, a ponadto ujędrniają i wygładzają skórę.

źródło: travelaway.me

Leżenie w drewnianej balii pełnej piwa byłoby katorgą, gdybyśmy nie mogli go również skosztować. W większości takich ośrodków znajdują się krany, przy których uzupełnicie zapas złotego trunku. Relaksacyjna kąpiel i piwo, czy może być coś piękniejszego? Chciałoby się, żeby taka chwila trwała wiecznie.