Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

14 sierpnia 2017

Piwne murale

Podziwiaj sztukę na ścianach.

0

Szukając kolejnych dowodów na to, że sztuka i piwo mają ze sobą wiele wspólnego, dotarliśmy do piwnych murali. I wiecie co? Patrzenie na ściany nigdy nie było przyjemniejsze! Zobaczcie, które z nich przykuły naszą uwagę.

PABST I WIEWIÓRKI

Na ścianie Baru 1029, znajdującego się w Minnesocie, zobaczymy dzieło Broken Crow, artystycznej formacji Mike’a Fitzsimmonsa i Johna Gridera. Mural przedstawia dwie wiewiórki, które z puszki piwa Pabst Blue Ribbon uczyniły coś na kształt drewnianej dłubanki. Zwierzęta dzielnie trzymają wiosła i przemierzają wodę.

źródło: heavytable.com

Co ciekawe, podobny mural znajduje się przy Victoria Bar w Salidzie (stan Kolorado). Ponownie mamy puszkę piwa Pabst, w której tym razem znajdują się ludzie wyposażeni w kajakarski sprzęt. Nie wiemy co autor miał na myśli, ale kto nie chciałby spłynąć po piwnej rzece?

źródło: billhudsonproductions.com

KRÓL JEST JEDEN

Zabieramy Was do Cincinnati, gdzie zatrzymamy się na dłużej. Zacznijmy od muralu inspirowanego bogatą historią piwowarstwa w tym mieście. Czasy przeszłe reprezentuje robotnik z lewej strony, natomiast pracownik z prawej jest uosobieniem przyszłości. Obaj montują wielką, złotą koronę na szklance trunku, któremu Cincinnati wiele zawdzięcza.

źródło: artworkscincinnati.org

NIECH ŻYJE PIWO!

Dalej jesteśmy w Cincinnati. Kolejny hołd dla piwnego dziedzictwa w tym mieście przejawia się na muralu, który prezentuje proces powstawania piwa: od zebrania szyszek chmielu i zboża, po proces warzenia, produkcję beczek, przewóz i serwowanie. Wszystko zachowano w tradycyjnej odsłonie o czym świadczą stroje postaci czy choćby konny transport piwa.

źródło: artworkscincinnati.org

MURAL Z INNEGO WYMIARU

W zestawieniu nie mogło zabraknąć reprezentanta naszego kraju i muralu Tyskie Klasyczne. Elementem wyróżniającym go spośród innych jest trójwymiarowa butelka piwa, przedstawiona w towarzystwie kłosów zboża i chmielu. Innowacyjnym dodatkiem jest również przycisk pod muralem, który przechodnie mogli wcisnąć, jeżeli obraz przypadł im do gustu. Liczba polubień wyświetlała się na ekranie. Od nas zdecydowanie łapka w górę!

źródło: targetmarketing.pl

ILUSTROWANA HISTORIA PIWA

Ostatnie dzieło wprawdzie nie jest muralem, ale nie mielibyśmy nic przeciwko, gdyby pojawiło się na ścianach. Obraz powstał przy współpracy browaru z restauracją Blind Tiger i artystą Briana Timmera. Twórca w przystępnej formie przedstawił historię piwa, która nikogo nie powinna zanudzić! Mamy tu starożytny egipt, mnichów, pola chmielu, prohibicję w USA, narodziny kraftu i browar Blind Tiger.

źródło: http://www.briantimmerart.com

Który najbardziej Wam się podoba?