Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

5 października 2015

Piwne muzeum, czyli najciekawsze piwne eksponaty!

Czas ruszyć się z kanapy i zobaczyć trochę świata. Zróbcie

0

Czas ruszyć się z kanapy i zobaczyć trochę świata. Zróbcie dużo kanapek na drogę, ponieważ w planie mamy wycieczkę po najlepszych zagranicznych piwnych muzeach. :)

 

THE NATIONAL BREWERY CENTRE

Pierwszy przystanek to Burton upon Trent, czyli miasto w Anglii, w którym działa aż 5 browarów. Piwo jest motywem przewodnim naszej wycieczki, ale tym razem naszym celem nie są same browary, a The National Brewery Centre. Samo muzeum to mekka dla Beerloversów. Niezliczona ilość eksponatów robi wrażenie. Znajdziecie tam mnóstwo sprzętu z maszyną parową włącznie. Miłośników motoryzacji zaskoczy bottle car, który jest cały czas na chodzie. W muzeum zobaczymy też dokładnie odwzorowaną makietę sieci kolejowej miasteczka oraz prawdziwe parowe lokomotywy. Część piwnych eksponatów stanowią zbiory browaru Bass, którego logo jest jednym z najstarszych na świcie i jednocześnie pierwszym zarejestrowany znakiem towarowym w Wielkiej Brytanii.

Bottle car

Źródło: http://nbcimages.pslhub.co.uk

 

NATIONAL BREWERY MUSEUM POTOSI

Macie jeszcze kanapki? Przydadzą się podczas lotu do Potosi w stanie Wisconsin, gdzie znajduje się nasz kolejny przystanek. Mowa o The National Brewery Museum. Stary browar założony w 1852 roku, który nie był  w stanie konkurować z gigantami w branży i z tego powodu został zamknięty w roku 1972. Na szczęście lokalni Beerloversi postanowili dać mu drugą szansę. Razem z Amerykańskim Stowarzyszeniem Birofilów, stworzyli muzeum w budynku opuszczonego browaru. Za eksponaty posłużyły zbiory stowarzyszenia, które co 18 miesięcy są wymieniane na nowe. Zobaczycie między innymi gadżety związane z takimi browarami jak Pabst. Mało tego. W tym samym budynku mieści się również muzeum transportu, gdzie również znajdziemy nawiązania do historii browaru. Nas więcej nie trzeba namawiać! :)

Kawał historii

Źródło: http://allaboutbeer.com

 

WYBIERZ SAM

Sam zdecyduj gdzie zakończysz swój piwny wypad po piwnych muzeach. Ciekawych miejsc do odwiedzenia jest zbyt dużo, aby każde z nich oddzielnie opisywać, dlatego podrzucimy Wam kilka propozycji. Jednym z ciekawszych miejsc jest The American Hop Museum, czyli muzeum chmielu. Coś co na pewno przypadnie do gustu, domowym browarnikom. Zobaczycie tam niezły kawałek chmielarskiego przemysłu. Jeśli oglądanie zielonych szyszek Was nie rajcuje, wpadnijcie do The Brooklyn Brewery, czynnego browaru i muzeum historii nowojorskiego browarnictwa. Na koniec zostaje najfajniejsza opcja – The Brewseum w Honolulu. Doskonale wiecie, że Hawaje to nie tylko palmy i dobrego piwa nie trzeba długo szukać. Kolejne niezwykłe miejsce, gdzie nie tylko wypoczniecie popijając doskonałe piwo, ale poznacie historię II Wojny Światowej z piwnym akcentem. Aloha!

Piwne Hawaje

Źródło: https://beerinhawaii.files.wordpress.com