Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

25 sierpnia 2014

Piwne SPA

Chcielibyście kiedyś wykąpać się w kadzi pełnej piwa? To możliwe.

0

Chcielibyście kiedyś wykąpać się w kadzi pełnej piwa? To możliwe. Odwiedźcie piwne SPA!

ZARAZ, ZARAZ, A CO TO JEST TO SPA?

Nie wszyscy mężczyźni są zaznajomieni z tym skrótem, choć żeńska ekipa Beerlovers pewnie dobrze wie, o co chodzi. SPA to popularna miejscowość uzdrowiskowa w Belgii. Właściwości lecznicze wód ze SPA były znane już w średniowieczu. Od tej miejscowości ukuł się cały termin, który oznacza właśnie uzdrowisko. Co ciekawe, niektórzy wywodzą tę nazwę od łacińskich słów sanus per aquam (zdrowy przez wodę). Ale nie lejmy już wody. Czas na piwo! ;)

Piwne SPA, kąpiel


PROZDROWOTNE WŁAŚCIWOŚCI

Składniki, z których warzy się piwo, czyli słód, drożdże i chmiel, mają korzystne działanie na ciało. Dlatego piwo jako harmonijna kompozycja wyżej wymienionych elementów może dobrze się nam przysłużyć. Drożdże pomogą zadbać o wygląd skóry: stanie się po nich wygładzona, delikatna i miękka. Chmiel ma właściwości uspokajające, zrelaksuje i pomoże obniżyć ciśnienie krwi. Dwutlenek węgla powstały wskutek fermentacji brzeczki słodowej pobudzi ukrwienie skóry oraz pozytywnie wpłynie na wysokie ciśnienie.

PIWNE SPA

Właściciele SPA, chcąc poszerzyć swoją ofertę, poszli tym tropem. Kto z panów nie chciałby wykąpać się w drewnianej kadzi pełnej piwa, a do tego z kuflem ulubionego złocistego trunku w ręku? Tak, marzenia się spełniają!  Jesteśmy pewni, że panie także byłyby otwarte na taką propozycję.

Nie tylko na świecie (przede wszystkim w Czechach), ale także i w Polsce można z łatwością znaleźć ośrodki, które proponują tego rodzaju ofertę. Założymy się, że od teraz panowie łaskawszym okiem spojrzą na pielęgnacyjne zabiegi! ;)

Wypoczynek, SPA

WEEKEND Z PIWEM

Z pewnością piwne SPA to raczej ciekawostka niż popularna metoda rekreacji. Jednak jeżeli szukacie nieszablonowych rozwiązań, warto rozważyć piwną kąpiel w relaksującej atmosferze uzdrowiskowego kurortu. Zdradzimy Wam mały sekret: jedna osoba od nas z redakcji na pewno wkrótce zażyje takiej kąpieli! :)