Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

13 kwietnia 2015

Piwne zwierzę

Co łączy piwo i zwierzęta? W wielu przypadkach będzie to

0

Co łączy piwo i zwierzęta? W wielu przypadkach będzie to nazwa na etykiecie. ;) W dzisiejszym wpisie będzie istne zoo, czyli jakie piwne zwierzęta znajdziemy na sklepowych półkach!

 

ŻUBR

Nasze zestawienie dumnie otwiera Żubr, inaczej nazywany też „królem puszczy”. Na sklepowych półkach znajdziecie go zawsze na honorowym miejscu jak przystało na króla. ;) Czy to z puszki, czy z butelki będzie zawsze na nas spoglądał z etykiety, podczas zakupów. Pamiętajcie, że ten gatunek, wyjątkowo dobrze czuje się w stadzie. :)

Król puszczy

Źródło: http://www.zubr.pl

 

DOG IN THE FOG

Nie mogło też zabraknąć najlepszego przyjaciela człowieka. :) Niestety psa we mgle nie spotkamy już w sklepach. O jego burzliwej historii pisaliśmy już na naszej stronie.  Pozostaje nam mieć nadzieje, że ktoś z Was przygarnął tego czworonoga do siebie. Nam zapadał w pamięci na długo i z nadzieją wyczekujemy informacji, o powrocie tego psiaka na sklepowe półki.

 

KOT

Skoro był pies, to dlaczego nie kot? A tu wybór mamy całkiem spory. Od browaru Czarny Kot mamy dostępną całą kocią bandę, czyli czarnego, białego i rudego kota! Wiadomo, że te zwierzaczki lubią swoje towarzystwo. Jest też „rewelacyjny” kot pod postacią włoskiego browaru rzemieślniczego o nazwie Revelation Cat i jego piwo Killer Cat! Można dostać kota! ;)

 

KORMORAN

Jeśli mowa o browarach ze zwierzem w tle, to musimy wspomnieć o Kormoranie. W tym przypadku, można powiedzieć, że jest to ptak wędrowny. ☺Podróże kormorana to propozycja bardzo ciekawych piwek, doskonale nadających się do zwiedzania piwnego świata. To bardzo fajne ptaszysko i tym samym kolejny egzemplarz wysokich lotów w naszym piwnym zoo.

Kormoran

Źródło: http://browarkormoran.pl


ZŁOTY BAŻANT

Pozostajemy w klimacie ornitologii. Tym razem wpadł nam zwierz oryginalnie występujący u naszych południowych sąsiadów. Złoty Bażant to hit wszystkich wyjazdów na Słowację. :) Można powiedzieć to główny towar eksportowy tego kraju. Ile udało się Wam ich upolować za jednym razem?

Złoty bażant

Źródło: http://www.zlatybazant.sk


ZŁOTE LWY

Jako rozwinięcie punktu o kociakach chcemy jeszcze przedstawić Złote Lwy „wyhodowane” przez browar Amber. Mimo swojej opinii, te kotowate są raczej łagodne i przyjacielsko usposobione wobec człowieka i jak większość z wymienionych wcześniej są to zwierzęta stadne. :)

 

KOŹLAKI

Na koniec jeszcze słowo o koźlakach, które mogą występować w różnych podgatunkach. Do naszego zoo trefił akurat ten z lubelskiej Perły. W smaku mocne jak uderzenie rogami. Z każdym łykiem ten piwny zwierz się rozkręca! ☺ Spróbujcie też nowego członka tego rogatego stada, czyli piwa Kozel. Będzie ono dostępne w dwóch odmianach: jasnej i ciemnej.

Koźlak

Źródło: http://perla.pl

 

A Wy jakie gatunki dodacie do zestawienia?