Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

5 stycznia 2015

Piwo. Hobby dla każdego

Twój świat kręci się wokół piwa. Testujesz nowe smaki, zdobywasz

0

Twój świat kręci się wokół piwa. Testujesz nowe smaki, zdobywasz nowe informacje, a nawet stawiasz pierwsze kroki w domowym piwowarstwie. Podziel się swoją pasją!

PIWNA ZAJAWKA

Piwna zajawka może być naprawdę zaraźliwa. Wystarczy obrać odpowiednią strategię postępowania. Na początku proponujemy zabranie sceptycznie nastawionych znajomych do lokalu, w którym wybór styli i smaków nawet Ciebie przyprawia o zawrót głowy. Takich miejsc ciągle przybywa. Na pewno masz już swoje ulubione. Koledze, który lubi mocne wrażenia zaproponuj porządnie nachmielonego India Pale Ale lub wysokoprocentowego Portera Bałtyckiego. Koleżankom postaw lekkie, delikatnie kwaskowe piwo pszeniczne. W ten sposób raz na zawsze pożegna się z przekonaniem, że piwo jest gorzkie.

WIECZÓR FILMOWY Z PIWEM W TLE

Zorganizuj w swoim mieszkaniu wieczór filmowy. Przygotuj też przekąski! Zaskocz ich na całego i pochwal się swoją umiejętnością łączenia różnych smaków. Możesz przygotować pyszną pizzę na cieście z dodatkiem piwa: http://www.beerlovers.pl/artykul/przepis-na-pizze-z-piwem! Albo zastawić stół różnymi gatunkami serów i przy okazji obalić mit, że tylko wino sprawdza się podczas tego typu posiłków. Roquefort lub gorgonzola świetnie komponuje się z mocnymi stoutami i porterami. Piwo pszeniczne pasuje do mozzarelli, a lagery podkręcają smak brie i serów pleśniowych. Na widok takiej uczty Wasi znajomi będą zbierać szczęki z podłogi. W ten sposób dacie im do zrozumienia, że świat bez piwa traci na wartości. ;)

Zrób pizzę z piwem


WŁASNE PIWO

Jeśli posiadacie już własny zestaw do warzenia piwa i pewne sukcesy na tym polu, to zaproście znajomych i zróbcie to razem. Półki w piwniczce znowu wypełnią się butelkami ze złocistym trunkiem, a Wasi przyjaciele opuszczą Wasze skromne progi z wyjątkowym prezentem. Podczas wspólnej pracy możecie sprzedawać im różne ciekawostki na temat historii piwowarstwa i opowiedzieć o tej wyjątkowej pasji. Poza tym, własnoręcznie uwarzone piwo to nie lada wyczyn.

Naucz ich warzyć piwo

RAJ DLA KOLEKCJONERÓW

Jeśli jakimś cudem wielość smaków i rodzajów piwa nie przekonała Waszych znajomych, to musicie podejść ich z zupełnie innej strony. Kufle i otwieracze w zaskakujących kształtach, wyjątkowe kapsle, etykiety, puszki, koszulki mogą zafascynować nie tylko kolekcjonerów różnych przedziwnych gadżetów, ale również osoby zainteresowane dizajnem.

Jesteśmy pewni, że z łatwością zainteresujecie swoich znajomych piwem! Wpadną jak śliwka w kompot. ;)  Czekamy na Wasze pomysły i porady.