Alkohol. Tylko dla pełnoletnich

23 listopada 2015

Piwo i nowe technologie

Świat nieustannie gna do przodu. Nowości w świecie technologii przypominają

0

Świat nieustannie gna do przodu. Nowości w świecie technologii przypominają te z filmów science fiction. W świecie piwa również nie brakuje innowacyjnych rozwiązań. ;)

LODÓWKA Z AMBICJAMI

Lodówka jaka jest, każdy widzi. Na pierwszy rzut oka nie zachwyca niczym nadzwyczajnym. Co zatem sprawiło, że wzbudziła nasze zainteresowanie? Lodówka to dopiero początek. Cała zabawa zaczyna się po zainstalowaniu specjalnej aplikacji na Waszych smartfonach (iOS i Android). Uruchomienie aplikacji daje zupełnie nowe możliwości. Dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, lodówka wyświetli przypomnienie na ekranach naszych telefonów kiedy nadejdzie konieczność uzupełnienia zapasów. Za pomocą aplikacji możecie również podejrzeć, ile piw Wam zostało, uruchomić chłodzenie do wybranej przez Was temperatury oraz zamówić uzupełnienie zapasów w lodówce. Dzięki opcji śledzenia swojej drużyny, lodówka powiadomi Was o nadchodzącym meczu. Kiedy ktoś spróbuje dobrać się do lodówki podczas Waszej nieobecności, dostaniecie o tym powiadomienie. Jedynym minusem jest cena wynosząca 299$.

Lodówka każdego Beerloversa

Źródło: http://www.budlight.com

WIĘCEJ NIŻ ALKOMAT

Kolejny gadżet, który łączy się z naszym smartfonem, aby w pełni wykorzystać swoje możliwości. Tym razem jest to alkomat. Zwykle takie urządzenia kojarzą nam się z dużym i nieporęcznym sprzętem. BACtrack jest dużo mniejszy od Waszego telefonu, a wbudowany moduł Bluetooth go z  nim połączy. Po chwili zobaczycie wynik na ekranie Waszych telefonów, ale na tym nie koniec. Aplikacja na podstawie ostatniego badania obliczy przewidywany czas, kiedy znów będziecie trzeźwi. Dostaniecie o tym powiadomienie w odpowiednim momencie. Dodatkową zaletą jest to, że urządzenie wykorzystuje ten sam czujnik, który znajduje się w policyjnym sprzęcie. O dokładność wyniku nie musicie się martwić. Niewielkie rozmiary sprawiają, że możecie go zabrać praktycznie wszędzie. Dla wybrednych jest też wersja „breloczkowa”, którą z powodzeniem można przyczepić do kluczy. Cena też nie jest wygórowana jak na tego typu urządzenia. Za zwykły BACtrack zapłacimy 99$, a za jego pomniejszoną wersję jedynie 49$. Doskonała i darmową alternatywą może być też aplikacja “Sprawdź promile”. Działa na iOS, Androidzie i Windows Phonie, a pobierzecie ją z tu.

 Więcej niż alkomat

Źródło: http://cdn.shopify.com

WARZENIE HI-TECH

BeerBug to urządzenie stworzone specjalnie dla piwowarów domowych, chcących mieć wszystko pod kontrolą z każdego miejsca na świecie. I taką właśnie rolę spełnia BeerBug. Oczywiście bez smartfona się nie obejdzie. :) Urządzenie ciągle analizuje skład piwa pod kątem zawartości alkoholu, temperatury oraz wartości ekstraktu. Wszystkie te informacje dostępne są w czasie rzeczywistym na ekranach Waszych smartfonów z każdego miejsca na świecie. Na tym nie koniec. Dane możecie w prosty sposób zapisać, porównywać oraz dzielić się nimi z innymi. Urządzenie działa na jednym ładowaniu do 25 dni co sprawia, że jest wyjątkowo wygodne w użyciu. Cena wynosi 199$, co jest do przełknięcia jak na możliwości, które oferuje.

Warzenie on-line

Źródło: https://www.thebeerbug.com